Nowy “Google Shop” otwarto w Mississaudze

Rynek Top News list 19, 2016 at 4:00 pm

zz google4W piątek doszło w czterech miastach Kanady do otwarcia pierwszych firmowych sklepów Google’a, w tym jednego w Mississaudze, w galerii Heartland Town Centre. 

Nie są to jednak sklepy wydzielone z własnym lokalem, a tylko dzierżawiące przestrzeń od Best Buy. O ile jednak dotąd były to zaledwie stanowiska, o tyle teraz pojawiły się w pełni funkcjonalne i niezależne sklepy firmowe. Przy tej okazji również niektóre sklepy Best Buy przechodzą metamorfozę i całkowicie zmieniają wygląd wnętrz i technikę sprzedaży na eksperymentalny format zwany “Experience Stores”.

Wiąże się to z tym, że Google przyciąga do Best Buy nową klientelę, zaawansowaną technologicznie, wymagającą, której pracownicy Best Buy muszą sprostać – tłumaczy Janell Fischer, szefowa ds. marketingu.

Oprócz Mississaugi, pierwsze w Ameryce Google Stores pod dachem Best Buy powstały także w Calgary, Edmonton i Vancouver.

zz google6

Google wchodzi z impetem na rynek handlu detalicznego, biorąc przykład z innych gigantów, jak Apple czy Samsung.

Firma Google została założona zaledwie 18 lat temu jako przedsiębiorstwo z branży internetowej. Dzisiaj to kolos. Jej flagowym produktem była i jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją – skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.

Najbardziej znanymi usługami oferowanymi oprócz wyszukiwarki są serwisy reklamowe AdWords oraz AdSense, które stanowią główne źródło dochodów. Do innych zaliczają się między innymi popularna poczta Gmail, system operacyjny Google Chrome, serwisy Google Maps i Google Earth. Google znany jest z tajemniczości dotyczącej planowanych w przyszłości usług, ale według deklaracji samych założycieli, dotyczą one nawet tak odległych zagadnień, jak sztuczna inteligencja na wielką skalę.

zz google2

Sklep w Mississaudze zapewni pełną linie produktów, serwisów i aplikacji. Wyposażony jest m.in. w tzw.  Portal, frapujące urządzenie, które umożliwia wirtualne, interaktywne “latanie” ponad dowolnym punktem planety przy pomocy Google Earth.

Wśród niektórych których nowszych propozycji, należy wymienić:

  • smartfony i tablety Pixel (system Chrome OS lub Android),
  • wirtualne gogle Daydream View,
  • odtwarzacze multimedialne Chromecast Ultra do streamingu video
  • serwisy Google Home czy Google Wifi.
Gogle Daydream View

Gogle Daydream View