Pies i niedźwiedź polarny przyjaciółmi

Kanada Top News list 20, 2016 at 4:00 pm

zz polar7Pewien mężczyzna z Churchill w Manitobie stał się świadkiem bardzo dziwnego spotkania między psem a niedźwiedziem polarnym. Nagranie dokonane smartfonem jest przebojem Internetu (film poniżej). 

Doszło do tego w Churchill,które to miasteczko słynie z polarnych ekspedycji dla turystów i nazywane jest “światową stolicą niedźwiedzia polarnego”.

Miejscowy mechanik i zarazem przewodnik firmy North Star Tours, David De Meulles wyciągnął z hotelu dwóch turystów, którzy mieli nadzieję zobaczyć niedźwiedzia polarnego z bliska, gdy natknęli się na dziwny widok.

Wyraźnie spokojny niedźwiedź polarny głaskał po łbie psa zaprzęgowego rasy Canadian Eskimo, a ten równie spokojnie siedział obok swojego nowego przyjaciela. Pies i niedźwiedź utworzyli wyraźnie przyjacielską parę ciesząc się i tuląc wzajemnie. Oszołomiony mieszkaniec nagrał niesamowity materiał filmowy.

Do zdarzenia doszło w oddalonym od miasta o 15 km schronisku dla około 50 psów zaprzęgowych, które przebywają tam na uwięzi.

zz polar“Nie miałem pojęcia, co się działo. To wyglądało tak, jakby się ze sobą zaprzyjaźnili” – powiedział De Meulles w wywiadzie dla CBC. – „Nagrałem film z życia”.

De Mulles powiedział, że to był to „niezwykły piękny widok”, i dodał: „Znam niedźwiedzie – one mają dość przyjazny stosunek do psów, ale ten niedźwiedź, który wypieścił psa jakby zrobił to człowiek – to jest po prostu oszałamiające”.

Tundra Logde - pensjonat obwoźny na kółkach w Churchill

Tundra Logde – pensjonat obwoźny na kółkach w Churchill

W listopadzie w okolicach Churchill jest zatrzęsienie białych niedźwiedzi. Tysiące ich gromadzi się w pobliżu. W sumie około 300 razy w roku straż ochrony przyrody musi usuwać zbyt napastliwe zwierzęta z terenu miasta. W takich przypadkach niedźwiedzie są usypiane i przewożone helikopterem około 70 km na północ od Churchill.

zz polar9