A jednak wygrali! Toronto FC najlepszym zespołem kanadyjskim

Kanada Top News grud 1, 2016 at 12:30 pm
zz mecz1

Jozy Altidore po strzeleniu w 45. minucie gola dającego przewagę Toronto FC

W środę wieczorem odbył się w Toronto ważny mecz piłkarski w rewanżowym spotkaniu finałowym Konferencji Wschodniej Major League Soccer. Toronto FC w spektakularny sposób zwyciężyło u siebie z Impactem Montreal, powodując że fani na wypełnionym po brzegi stadionie BMO oszaleli ze szczęścia.

Toronto FC wygrało 5:2 z czego dwie decydujące bramki strzeliło w dogrywce.

Toronto FC zdobyło w ten sposób mistrzostwo Wschodniej Konferencji, co jest olbrzymim sukcesem tego klubu. Obecnie powalczy w finale z drużyną Seatle Sounders o wszystko – czyli o mistrzostwo amererykańskiej ligi MLS. Ponadto, jako najlepsza drużyna kanadyjska, stanie się uczestnikiem Ligi Mistrzów CONCACAF!

Ekipa z Ontario odrobiła w środowym meczu straty z pierwszego meczu, zakończonego porażką 2:3 i zagra 10 grudnia przed własną publicznością publicznością przeciwko Seattle Sounders.

Na BMO Field starcie dwóch kanadyjskich drużyn rozpoczęło się od prowadzenia gości. Włoch Matteo Mancosu świetnie wypatrzył w polu karnym Dominika Oduro i Ghańczyk posłał po ziemi piłkę do siatki obok bramkarza.

Benoit Cheyrou (8) po strzeleniu gola w dogrywce

Wyrównał osiem minut przed przerwą z bliska Panamczyk Armando Cooper, a tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Włocha Sebastiana Giovinco kapitalnym uderzeniem głową popisał się Jozy Altidore.

Osiem minut po zmianie stron Ignacio Piatti płaskim strzałem z pola karnego znów do wielkiego finału przybliżył zespół z Montrealu, ale kwadrans później Nick Hagglund kolejnym świetnym uderzeniem głową doprowadził do dogrywki.

W niej gospodarze zadali podwójny cios rywalom w niespełna trzy minuty w jej pierwszej części. Najpierw po dośrodkowaniu Stevena Beitashoura podwyższył głową wprowadzony chwilę wcześniej za kontuzjowanego Giovinco Francuz Benoit Cheyrou, a historyczny sukces i awans przypieczętował Kanadyjczyk Tosaint Ricketts, któremu w pole karne kapitalnie zagrał najlepszy na murawie Altidore.

Tossaint Ricketts w finałowej akcji

Ciekawostką jest, że w zarówno w drużynie z Toronto jak i w drużynie z Montrealu w wyjściowym składzie pojawił się tylko dwóch Kanadyjczyków: W. Johnson (Toronto) i P. Bernier (Montreal), pozostali to zawodnicy z innych krajów, głównie z USA.

* * * * * *

Toronto FC – Montreal Impact 5:2 (3:2, 2:1)

Bramki: Cooper 37, Altidore 45, Hagglund 68, Cheyrou 98, Altidore 100 – Oduro 24, Piatti 53.