80-latka wygrała fortunę, pomoże rodzinie

Kanada Top News grud 2, 2016 at 12:30 pm

zz lois2Mieszkająca w Albercie 80-letnia Lois Olsen wygrała na loterii LottoMax 50 milionów dolarów. 

– Chciałabym tyle wygrać ale 20 czy 30 lat temu – przyznała z uśmiechem. 

Już wiadomo, że bez małych zakupów się nie obędzie.

Lois Olsen mieszka w małej wiosce Irma, położonej 200 km od Edmonton. Kupiła swój los 11 listopada w lokalnym supermarkecie. Z wygranej zdała sobie sprawę dzień później.

– Wzięłam los do sklepu, aby go zeskanować – relacjonowała.

Nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy wyświetliła się kwota. – Wkładałam go i wyciągałam tam i z powrotem – opowiadała. Los nadal był zwycięski.

zz lois1Lois pomyślała nawet, że skaner się zepsuł i o pomoc poprosiła pracownicę sklepu.

– Z maszyną jest wszystko w porządku. Wygrała pani 50 mln dolarów – otrzymała spokojną odpowiedź. Starszej pani spokój się nie udzielił: – Zaniemówiłam. Byłam zaskoczona i zestresowana jednocześnie. Chciałam uciec ze sklepu i wrócić do domu.

Teraz już na spokojnie planuje wydatki. Priorytetem, jak mówi, będzie rodzina. Część pieniędzy planuje dać swoim dzieciom, wnukom i prawnukom.

– To będzie bardzo duża pomoc dla mojej rodziny – powiedziała po odebraniu czeku, który był ogromny w każdym znaczeniu tego słowa. Pomoże rodzinie, ale także zamierza sobie ozłocić jesień życia kilkoma małymi zakupami, a jednym z pierwszych wydatków będzie wymiana wysłużonego, 11-letniego samochodu. – Kupię sobie nowego SUV-a. Dużo podróżuję, teraz będę podróżować nieco więcej – dodała.

Zamierza też podróżować poza granicami kraju, odwiedzić m.in. Irlandię. - Nie zależy mi specjalnie  żeby zwiedzać świat, ale może teraz jak będę podróżować w I klasie, to mi się odmieni - powiedziała najnowsza multimilionerka z Alberty.