Firma z Kanady zdobyła w Polsce kontrakt na dostawę ogniw paliwowych

Polacy w Kanadzie Top News grud 2, 2016 at 4:00 pm

zz solarisBallard Power Systems z Vancouver dostarczać będzie ogniw do zapewnienia zasilania pomocniczego w nowych autobusach firmy Solaris, częściowo napędzanych wodorem.

Na początek 85-kilowatowe ogniwa FCveloCity przeznaczone są do pojazdów, które trafią na rynek łotewski, będą jeździć po ulicach Rygi.  Podczas gdy autobusy te będą czerpać większość mocy z sieci trakcyjnej, ogniwa paliwowe zapewniać mają zasilanie pomocnicze gdy autobusy wjeżdżać będą w  obszar pozbawiony infrastruktury elektrycznej.

Ogniwa te zastąpią pomocnicze bloki dieslowskie obecnie używane w autobusach Solaris.

Firmy podpisały 29 listopada umowę o współpracy długoterminowej. Pierwsze dostawy trafią do Polski już w przyszłym roku.

Informację podał portal CleanTech Canada.

Firma Solaris Bus & Coach S.A., z główną siedzibą w Bolechowie-Osiedlu pod Poznaniem, produkuje pojazdy komunikacji miejskiej: autobusy miejskie, międzymiastowe oraz turystyczne. W ofercie znajdują się również trolejbusy oraz tramwaje. Solaris posiada cztery zakłady produkcyjne: główną fabrykę i siedzibę w Bolechowie, dwa zakłady w Środzie Wielkopolskiej oraz dzierżawioną w Poznaniu przy ul. Wieruszowskiej halę montażu końcowego pojazdów szynowych.

Solaris jest producentem kompletnych autobusów, czyli nie korzysta z podwozi innych producentów. Wykorzystuje jednak podzespoły produkowane przez uznanych w branży producentów.