Emeryci z Woodstock wśród ofiar gigantycznego pożaru w Tennessee

Kanada Top News grud 3, 2016 at 12:55 pm

Emerytowanę parę z Woodstock w Ontario znaleziono wśród 13 ofiar po ogromnym pożarze, który zniszczył Gatlinburg w stanie Tennessee.  

Marilyn i John Tegler odwiedzili swój domek wakacyjny w Smoky Mountains z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia.

“Dwoje najmilszych ludzi, którzy zrobiliby dla ciebie wszystko” – powiedział Dave Lapointe, mąż ich córki. Mieli w sumie trójkę dzieci.

Para próbowała uciekać przed błyskawicznie rozprzestrzeniającym się ogniem ale nie zdołała dotrzeć w bezpieczne miejsce. Ich zwęglone ciała znaleziono niedaleko ich spalonego domku.

Liczba spalonych budynków w gminie Sevier wzrosła do tysiąca. Lokalne władze, ulegając presji ze strony sfrustrowanych właścicieli nieruchomości, zezwalają wielu mieszkańcom Gatlinburga na powrót do ich siedzib.

Olbrzymie pożary lasów w stanie Tennessee zmusiły tysiące mieszkańców i turystów do opuszczenia swoich domów. Spłonął m.in. 16-piętrowy hotel.

W Gatlinburgu, mieście będącym bramą wejściową do Parku Narodowego Great Smoky Mountains, w środku nocy nakazano ewakuację 14 tys. ludzi. Park, założony w 1934 roku i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest najczęściej odwiedzany w całych Stanach Zjednoczonych. Spłonęło tam ok. 4 tys. hektarów drzewostanu.

Strażacy walczą z dziesiątkami pożarów w południowo-wschodnich regionach USA już od kilku ostatnich tygodni; ogień strawił już dziesiątki tysięcy akrów lasów i zieleni.

Straży pożarnej pomocy udziela załoga Gwardii Narodowej. Władze uważają, że pierwotną przyczyną pożarów było podpalenie albo zaprószenie ognia przez człowieka.

zz gatlinburg2 zz gatlinburg3 zz gatlinburg