Policja nie ustaje w poszukiwaniach porwanej dziewczynki

Lokalnie Top News grud 4, 2016 at 6:00 am
Po lewej dziewięcioletnia Layla Sabry, po prawej jej matka, Allana Haist

Po lewej dziewięcioletnia Layla Sabry, po prawej jej matka, Allana Haist

Mimo ogłoszonego w piątek „Burszytynowego Alertu” (Amber Alert) policji nie udało się trafić na trop uprowadzonej 9- latki.

Wszystko wskazuje na to, że dziewczynkę uprowadziła jaj własna matka. Mieszkanki Welland – Layla Sabry i Allana Haist po raz ostatni widziano w czwartek o 6 po południu.

aaamber2Wydany alert stracił moc, ponieważ policja w sobotę go anulowała. Według procedur Amber Alert ogłasza się w momencie, gdy zaginie dziecko i może mu grozić niebezpieczeństwo. Wszyczyna się go ponownie i ogłasza w mediach, gdy pojawiają się nowe informacje.

Jak poinformował sierżant Paul Rogers, w przypadku małej Sabry śledczy przypuszczają, że jej porwanie i ukrycie jest częścią sporu sądowego, jaki toczy matka z ojcem na temat opieki nad dzieckiem. Dlatego anulowano alarm, gdyż dziecku, mimo jego ukrycia, najprawdopodobniej nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sąd zdecydował, że dziewięciolatka będzie pod opieką ojca. Odpowiedzią matki jest porwanie i ukrycie dziewczynki.

Policja nie ustaje w poszukiwaniu porwanego dziecka, ponieważ musi wykonać wyrok sądu i spowodować powrót córki do ojca.

Matka dzieczynki, Allana Haist może też posługiwać się innymi tożswamościami i występować jako Kate Dillon lub Lana Marie.

Poszukiwana dziewczynka ma białą skórę, jasnobrązowe włosy i brązowe oczy. Policja nie dysponuje opisem pojazdu, jakim porusza się matka z córką.