Puma zakrada się w pobliże ludzi

Kanada Top News grud 4, 2016 at 12:30 pm

zz rio2Puma płowa (kuguar) zaatakowała małego kucyka, dotkliwie go raniąc. Doszło do tego zdarzenia w przydomowej hodowli pięciu kucyków, jaką prowadziła Crystal Ireland w Maple Ridge w Brytyjskiej Kolumbii. 

Pumie udało się w jakiś sposób pokonać wysokie na 3 metry ogrodzenie, z którego zaatakowała konika. Dzikie zwierzę z trudem odgoniono i zawiadomiono o jego obecności pobliskie szkoły.

Tymczasem poraniony kucyk o imieniu Rio przetrwał zdarzenie i przeszedł powolną i bolesną rekonwalescencję, w tym również psychologiczną, gdyż od incydentu nie ufa nikomu oprócz swej właścicielki. Spędził 10 dni w lecznicy weterynaryjnej, gdzie umieszczono mu dla towarzystwa innego kucyka z tej samej hodowli. Dotacje na jego leczenie napływały z całego kraju i z zagranicy.

zz rio1Mini-kucyki znane są jako bardzo przyjazne zwierzęta domowe, wykorzystywane nie tylko do zabaw z dziećmi, ale przede wszystkim w hipoterapii czyli do pracy terapeutycznej z chorymi ludźmi, inwalidami i w domach seniora. Terapia niepełnosprawnych z zastosowaniem metody hipoterapii obejmuje głównie osoby niepełnosprawne ruchowo, sensorycznie i umysłowo.

Mimo rozstawionych pułapek w lesie, pumy dotychczas nie schwytano. Istnieją udokumentowane przypadki ataku na człowieka, niektóre ze skutkiem śmiertelnym.

Więcej w reportażu CTV News – TUTAJ.