Samsung Canada pomaga pokonać ludzkie fobie

Rynek Top News grud 5, 2016 at 4:00 pm

zz gear1Koncern Samsung rozpoczął w Kanadzie ciekawą kampanię promocyjną zestawu gogli Gear VR. Wykorzystując go tak, aby pokonać ludzkie fobie.

Wirtualna rzeczywistość może zdać egzamin w wielu branżach – rozrywkowej, turystycznej, edukacyjnej, reklamowej…

Ma także spory potencjał w medycynie i psychologii.

Właśnie na tym ostatnim aspekcie skupił uwagę kanadyjski oddział Samsunga w swojej nowej kampanii marketingowej. Wykorzystując zestaw do wirtualnej rzeczywistości – Samsunga Galaxy S7 i Gear VR ($139.99 w The Source), a także oprogramowanie stworzone dzięki współpracy z Facebookiem i Oculusem – producent przez cztery tygodnie będzie pomagał zainteresowanym użytkownikom pokonać swoje lęki.

Kampania pod hasłem #BeFearless skupia się na dwóch doświadczeniach, pomocnych w zrozumieniu i przełamaniu popularnych fobii – lęku wysokości i strachu przed publicznymi wystąpieniami. Zainteresowani mogą pobrać aplikacje ze sklepu Oculus Gear VR.

Pierwsza z nich  pozwoli przespacerować się po wiszącym moście i dachu wieżowca oraz zjechać szybką windą z dużej wysokości.

Druga aplikacja z kolei przeniesie użytkownika w miejsca kojarzące się z wystąpieniami publicznymi – szkolnej klasy, sali konferencyjnej, sceny karaoke itp. Fajnym pomysłem jest możliwość załadowania własnego pliku PDF z prezentacją i przetrenowanie jej na wirtualnej scenie pełnej osób. Taka czynność powinna pomóc opanować strach w przypadku prawdziwego wystąpienia.

Użytkownicy, którzy podzielą się własnymi wrażeniami i historiami na stronie producenta, wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania jest Gear VR z Samsungiem Galaxy S7.

zz gear5