Przejaw policyjnej brutalności? Muszą słuchać… Nickelback

Kanada Series Top News grud 9, 2016 at 10:00 am
nickelback1

Chad Kroeger z Nickelback, eksportowej kapeli kanadyjskiego rocka. W 2008 roku został ukarany w Surrey (B.C.) za jazdę po pijanemu w swoim Lamborghini wartym $175,000.

Policjanci na PEI nakazali kierowcom, których przyłapali na jeździe na podwójnym gazie, by za karę słuchali nagrań kanadyjskiej kapeli Nickelback.

Sprawę opisał popkulturowy serwis Consequence of Sound, a doszło do niej w miejscowości Kensington, na Wyspie Księcia Edwarda (zamieszkanej w sumie przez ok. 140 tysięcy mieszkańców). Przyłapanych na jeździe pod wpływem, zmuszano się do słuchania za karę nagrań formacji Nickelback z Alberty na tylnym siedzeniu radiowozu. Albo przynajmniej tym grożono..

Komentując sprawę jeden z oficerów tamtejszej policji napisał na Facebooku: “Jeśli jesteś na tyle głupi, by jeździć po tym, jak piłeś, to Chad Kroeger i jego kumple będą dla ciebie idealną niespodzianką”. I zaapelował do mieszkańców, by nie tylko w zbliżające się święta jeździli trzeźwi.

Tekstowi towarzyszyło zdjęcie zapakowanej w folię, świeżutkiej płyty Nickelback. Niestety, został on już usunięty.

Policjanci przyznają jednak, że wcale nie chcieli obrażać popularnego zespołu. Całą sytuację obrócili potem w żart, prosząc, by nie zrujnować idealnie zapakowanej płyty i po prostu nie wsiadać za kółko po pijaku.

Sam zespół zignorował cały incydent ale nie jego fani, którzy wyrazili opinie w rodzaju: “To podpada pod Kartę Praw…”, “Czysty przejaw policyjnej brutalności”, itp.

Na marginesie – to nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy Kanady wykazują się ogromnym dystansem wobec swoich muzycznych skarbów. W słynnym serialu anonimowym “South Park” premier Kanady pytany o Bryana Adamsa wyraźnie zdenerwowany zawsze odpowiada: “Przecież za niego już przepraszałem…”

Poniżej Nickelback. Oczywiście ku przestrodze.