Zbyt niska cena powinna rodzić podejrzenie

Lokalnie Series Top News grud 10, 2016 at 10:00 am

image

Policja w Toronto przejęła podróbki markowych towarów wartości 2,5 miliona dolarów.

Sprawą podróbek policjanci zajęli się na skutek doniesień sfrustrowanych klientów, którzy skarżyli się między innymi na podrażnienia skóry po użyciu zakupionych kosmetyków, kłopoty z egzekucją gwarancji, gdy zakupione artykuły gospodarstwa domowego szybko się psuły.

podrobkaDetektyw Rob Whalen powiedział, że na skutek działań operacyjnych śledczy trafili na hurtownię specjalizującą się w imporcie i eksporcie towarów w Etobicoke. Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie hurtowni i zajęli trzy duże kontenery z podróbkami wartości 2,5 miliona dolarów. Wśród zajętych przedmiotów był sprzęt AGD, kosmetyki, zegarki, okulary przeciwsłoneczne, płyty DVD, komputery i inna elektronika.

Aresztowano trzy osoby, w tym dwie za złamanie przepisów imigracyjnych.

Policja rozpoczęła badanie zarekwirowanych przedmiotów. Były wśród nich miksery, które psuły się po kilku minutach używania, odkurzacze, których silniki działały przez kilkadziesiąt sekund, po telewizory, z których po godzinie zaczynał się wydobywać dym.

Właściciel hurtowni, 46-letni Hock Chanz Mississaugi został oskarżony o oszustwa na sumę powyżej 5000 dolarów i paserstwo. Zwolniono go z aresztu po wpłaceniu kaucji. Pozostali aresztowani staną przed sądem imigracyjnym i grozi im deportacja z Kanady.

Detektyw Whalen podkreśla, że handel podrobionymi towarami często wspiera przestępczość zorganizowaną, co najmniej w jednym przypadku stwierdzono przekazywanie pozyskanych środków terrorystom. Policjant radzi klientom, by przed kupnem markowego towaru po superokazyjnej cenie dobrze się zastanowili i zbadali źródło jego pochodzenia. Jeśli cena jest niespotykanie kusząca, trzeba mieć na uwadze, że jest to zbyt piękne aby było prawdziwe i towar może być podrobiony.

- Najlepiej kupować w dobrze znanych i uznanych sklepach, które posiadają towary z legalnego źródła – stwierdził detektyw Whalen.