Po chleb i mleko do Searsa?

Rynek Top News grud 11, 2016 at 4:38 pm

Sears Canada, sieć handlowa z 66-letnią tradycją, wprowadzi na swe półki towary spożywcze. Ma to zapobiec spadkowi sprzedaży i zamykaniu kolejnych sklepów.

Podpisano już odpowiednie umowy z dwiema dużymi firmami dystrybucyjnymi w celu otwarcia stoisk z produktami spożywczymi w najbardziej zagrożonych lokalizacjach.

Firma na razie niej ujawnia dalszych szczegółów. Ale jej prezes Brandon G. Stranzl powiedział, że jest przekonany, że umowy te przysporzą więcej klientów.

- Do sklepu spożywczego można przyjść dwa lub trzy razy w tygodniu. Dom towarowy odwiedza się raz może dwa razy w miesiącu – powiedział Stranzl.

Sears Canada ogłosił właśnie, że straty poniesione w trzecim kwartale były ponad dwukrotnie wyższe niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Sieć dysponuje obecnie 211 sklepami firmowymi na terenie całego kraju (306 w ubiegłym roku). Większość zamknięć dotyczyła jednak franczyz na obszarach wiejskich.

Najpoważniejsi konkurenci, jak Walmart czy Shoppers Drug Mart, również weszły do ​​biznesu spożywczego w ostatnich latach.

zz sears1