Windsor dało dwa medale Polakom

Polacy w Kanadzie Top News grud 12, 2016 at 12:30 pm
Kawęcki

Kawęcki

Podczas mistrzostw świata na krótkiej pływalni WFCU Center w Windsor w Ontario zakończonych w niedzielę, Radosław Kawęcki zdobył złoty medal na 200 metrów stylem grzbietowym.

Dla 25-latka to już trzeci tytuł z rzędu w tej konkurencji.

Świetnie spisał się także Wojciech Wojdak, który zajął trzecie miejsce na 1500 metrów stylem dowolnym, odnosząc tym samym największy sukces w karierze.

Skromna, trzyosobowa reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa z dwoma medalami. Każdy z naszych pływaków wystąpił przynajmniej w jednym finale.

Wojdak

Wojdak

Kawęcki był pierwszy na 200 grzbietem i piąty na 100 m tym samym stylem, Wojdak oprócz brązu na 1500 w stylu dowolnym zajął jeszcze czwarte miejsce na 400 kraulem, a Tomasz Polewka był szósty na 50 m grzbietem.

Niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw świata w Windsorze była Katinka Hosszu. Węgierka w Kanadzie zdobyła w sumie dziewięć krążków, w tym aż siedem złotych. “Żelazna Dama” pobiła tym samym rekord Brook Hanson, która w 2004 roku w Indianapolis sześć razy stawała na najwyższym stopniu podium.
Kanadyjczycy zdobyli w sumie 8 medali, w tym dwa złote.