Mary Wagner znów aresztowana

Lokalnie Series Top News grud 13, 2016 at 12:30 pm
Mary Wagner aresztowano 12 grudnia

Mary Wagner aresztowano 12 grudnia

42-letnia Mary Wagner – najbardziej znana w Kanadzie działaczka pro-life – została ponownie aresztowana przez policję podczas próby wejścia do kliniki aborcyjnej w zachodnim Toronto. 

Działaczka ruchów obrony życia – jak zwykle – miała ze sobą białą torbę, czerwone róże i ulotki i chciała dotrzeć do matek, które rozważają lub już podjęły decyzję o zabiciu swojego nienarodzonego dziecka.

Została zatrzymana w klinice aborcyjnej Bloor West Village Women’s Center należącej do 57-letniej Niny Lupovici. Lupovici była świadkiem w  procesie Mary Wagner. Zeznawała ona, że Wagner nagabywała kobiety w poczekalni jej kliniki dokłądnie rok temu (12 grudnia 2015) i pytała je czy są pewne, że chcą zabić swoje dziecko.

zz wagner2Pytała również o powód swojej decyzji oraz świadomość konsekwencji aborcji. Mary Wagner mówiła też kobietom, że Jezus je kocha. Namawiała, aby nie decydowały się na przerwanie ciąży.

Wagner została aresztowana w 40 minut po tym, jak weszła do kliniki. To już dziesiąte zatrzymanie tej jednej z najbardziej znanych na świecie obrończyń życia poczętego, która za próby ratowania życia nienarodzonych na przestrzeni ostatnich 16 lat, w więzieniu spędziła 4,5 roku.

Termin przeprowadzonej przez Mary Wagner akcji nie był przypadkowy. Na 12 grudnia przypadało święto Matki Bożej z Guadalupe, patronki nienarodzonych.