Zmarł Alan Thicke, człowiek, który nie miał wrogów

Kanada Series Top News grud 14, 2016 at 12:30 pm
Alan Thicke z ekipą “Growing Pains”

Alan Thicke z ekipą “Growing Pains”

W wieku 69 lat zmarł znany i ceniony aktor kanadyjski Alan Thicke, ojciec popularnego piosenkarza Robina. Aktor grał w hokeja na lodowisku w Burbank ze swoim najmłodszym synem, 19-letnim Carterem, i wówczas doznał śmiertelnego ataku serca…

W ambulansie był przytomny, żartował nawet, żeby zrobić mu zdjęcie. W szpitalu jednak go nie odratowano.

Dzień wcześniej przyznano mu uznaniową nagrodę Canadian Icon na Festiwalu Filmowym w Whistler, gdzie wyświetlano jego film “I Don’t Care and It’s Not My Fault Anyway”.

Thicke najbardziej był znany z roli psychiatry i ojca w emitowanym latami (1985-92) serialu “Growing Pains” – lubianej, lekkiej komedii z edukacyjnymi akcentami.

Z drugą żoną Giną Tolleson

Z drugą żoną Giną Tolleson

Urodził się 1 marca 1947 roku w Kirkland Lake w północnym Ontario jako Alan Willis Jeffrey. Po ukończeniu Western University zaczął pracę w showbusinessie jako autor reklam radiowych.

- Miałem wykształcenie wyższe ale ono nauczyło mnie tylko jak znaleźć mieszkanie – żartował w programie Petera Gzowskiego “90 Minutes Live” (CBC). Później zaczął otrzymywać role w telewizyjnych serialach “The Tommy Hunter Show”, “Time for Living” i “That’s Showbiz”, zyskując opinię cenionego aktora, ale również scenarzysty, producenta programów muzycznych i prezentera. Skomponował nawet kilka melodii do takich prorgamów jak “Diff’rent Strokes”, The Facts of Life” czy teleturniej “Wheel of Fortune”.

W latach 1980-83 prowadził własny, popołudniowy show “The Alan Thicke Show”, później przeniosł się do USA, gdzie kontynuował karierę w show-businessie. Na wieść o jego śmierci Ellen DeGeneres powiedziała: Ameryka kochała Alana Thicke, wszyscy go kochali. 

W Kalifornii, gdzie mieszkał, żył w bliskiej przyjaźni z innymi “spadochroniarzami” z Kanady, jak hokeista Wayne Gretzky czy kompozytor David Foster.

zz thicke3

Thicke z trzecią żoną Tanyą i synem Carterem

W 2013 roku Thicke trafił do kanadyjskiego Przedsionka Sławy (Canada’s Walk of Fame)

Podobno nie miał wrogów, co jest niezwykle rzadkie w jego branży. Potrafił ich zjednywać.

Miał opinię człowieka nie tylko utalentowanego, ale również niezwykle sympatycznego, skrzącego dowcipem, pełnego nienagannych manier i cieszącego się wielkim powodzeniem u kobiet.

Był trzykrotnie żonaty: z aktorką Glorią Loring, miss świata w roku 1990 Giną Tolleson i z boliwijską modelką Tanyą Callą. Miał w sumie trzech synów. Jeden z nich, podobny fizycznie do ojca 39-letni Robin Thicke jest wielką gwiazdą amerykańskiej estrady. Światową sławę przyniosła mu piosenka “Blurred Lines”.

- Nie miałem lepszego przyjaciela w życiu - powiedział Robin o zmarłym ojcu. – I był najlepszym człowiekiem, jakiego spotkałem w swoim życiu.

Alan Thicke z synem Robinem

Alan Thicke z synem Robinem