Czy seks wpływa na lepszą pamięć?

Kanada Top News grud 16, 2016 at 12:30 pm

zz sexKobiety, które uprawiają dużo seksu, prawdopodobnie mają lepszą pamięć – twierdzi zespół naukowców z Uniwersytetu McGill w Montrealu. 

Badacze zaprosił do badania 78 dwudziestokilkuletnich kobiet w wieku 18-29 lat. Panie musiały wziąć udział w dwóch testach pamięciowych – jeden obejmował twarze ludzi, a drugi abstrakcyjne słowa. Oprócz tego, uczestniczki musiały ujawnić, czy stosują środki antykoncepcyjne, a także wypełnić kwestionariusz na temat swoich ocen.

Naukowcy chcieli ustalić związek pomiędzy tym, jak często te kobiety uprawiają seks, a wzrostem tkanki nerwowej w hipokampie (część mózgu, odpowiedzialna za kontrolę emocji i pamięć).

Badanie, które zostało opublikowane w Archives of Sexual Behavior, potwierdziło, że kobiety, które często uprawiają seks, pamiętają o wiele więcej abstrakcyjnych słów. Nie miało to jednak wpływu na zapamiętywanie twarzy ludzi.

Więcej o tym studium – TUTAJ

Następnym celem niestrudzonych naukowców jest teoria, czy większa ilość orgazmów może być odpowiedzialna za lepsze wspomnienia. Czekamy!

zz sex2