Święty Mikołaj w “Polish Storyline”

Polacy w Kanadzie grud 22, 2016 at 4:20 pm

Jestem mamą trójki dzieci. W każdy czwartek w Mississauga Valley Community Center moja trzyletnia córeczka i pięcioletni synek bawią się przy dźwiękach wesołych piosenek wsród polskich dzieci na Polskim Programie “Polish Storytime”. Na ostatnie spotkanie przed świętami przyszedł do dzieci Święty Mikołaj.

Maluchy były bardzo podekscytowane i zachwycone obecnością tak długo oczekiwanego gościa. Święty Mikołaj bawił się razem z dziewczynkami i chłopcami, a te które mogły go trzymać za rękę tańcząc w kółeczku czuły się wyróżnione. Każdy maluch dostał paczuszkę od Mikołaja i myślę, że znalazł każdy coś dla siebie. Mój synek od razu zauważył lizaczka w kształcie laski, a córeczka wyjęła drewnianą dekoracje w kształcie dzwonka i bez chwili namysłu zaczęła ją kolorować.

Starsze dzieci miały okazję porozmawiać z Mikołajem, który tryskał energią i na trudne pytania odpowiadał z dowcipem, a co odważniejszy usiadł mu na kolana.

Każdy maluch zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie, które będzie mu przypominać aby być grzecznym przez cały następny rok.

To ekscytujące spotkanie byłoby niemożliwe gdyby nie dobre chęci i współpraca kilku osób, które poświęcają swój cenny czas naszym dzieciom. Należą się wszystkim wolontariuszom ogromne podziękowania poczynając od organizującej te spotkania pani Dagmary Ulanowskiej z Federacji Polek w Kanadzie, ogniwo 24, prowadzącej program pani Maryli Bulzackiej, dziadkowi jednego z dzieci, który wcielił się w postać Świętego Mikołaja oraz jego wszystkim pomocnikom, bez których nie byłoby prezentów i tak miłej zabawy.

Sylwia Parniak (mama  Bilusia, Johna i Poleczki)

IMG_7417

———————-

Polski Program dla Dzieci “Polish Storytime”  w czwartki 11am-12pm.  Mississauga Valley Community Centre, Lions Room. Zapisy w godzinach programu. Kolejna sesja rozpoczyna się 5 stycznia, 2017.

Kontakt: Dagmara Ulanowska  416-655-5970  [email protected]

Facebook Page:  Federacja Polek w Kanadzie ogniwo 24 Mississauga

Facebook Group:  Aktywne Polskie Mamy z Mississauga