$3000 kary za niebezpieczną zabawę

Lokalnie Top News grud 23, 2016 at 10:00 am

aalaser2

20-latek ukarany za próbę oślepienia pilota policyjnego helikoptera.

Nicholas Caranci skierował wiązkę promieni wskaźnika laserowego w kierunku policyjnego śmigłowca, który patrolował HWY 7 i Pine Valley Drive w Vaughan w 16 sierpnia ubiegłego roku. Jak wiadomo działanie to jest ekstremalnie niebezpieczne, może oślepić pilota i doprowadzić do lotniczego wypadku.

Załodze helikoptera za pomocą kamer udało się zlokalizować i sfotografować źródło skąd pochodziły laserowe światło. Pochodził on od grupki trzech mężczyzn stojących na Jenna Court w pobliżu autostrady 407.

Policjanci z helikoptera wezwali naziemny patrol policji z prośbą o reakcję. Bawiący się laserem mężczyzna, gdy zobaczył policyjny radiowóz uciekł próbując ukryć się w pobliskim lesie. Po krótkim pościgu został aresztowany.

W tym tygodniu sprawa znalazła swój finał w sądzie w Newmarket. Caranci przyznał się do czynu i został skazany na zapłacenie grzywny w wysokości 3000 dolarów.

Health Canada informuje, że nawet krótki rzut oka na światło laserowego wskaźnika może powodować przejściową ślepotę typu flash. Chociaż działanie jest tymczasowe, może być bardzo niebezpieczna dla prowadzącego samolot lub helikopter pilota, dlatego kierowanie wiązki światła laserowego w kierunku samolotów lub helikopterów jest w Kanadzie zabronione.