Mike Harris w sztabie Kevina O’Leary

Kanada Top News grud 25, 2016 at 4:12 pm
Były premier Ontario Mike Harris oraz Kevin O’Leary

Były premier Ontario Mike Harris oraz Kevin O’Leary

Były premier Ontario Mike Harris został doradcą w komitecie wspierającym Kevina O’Leary w walce o przywództwo Partii Konserwatywnej na poziomie federalnym – podał dziennik “The Toronto Sun”. 

Oprócz niego zespół zasiliła m.in. była senator Marjory Lebreton, osoba równie wpływowa w konserwatywnych kręgach jak były premier Ontario.

Komitetowi przewodniczył będzie Mike Coates, wiceprzewodniczący Hill + Knowlton Strategies, który wcześniej wspomagał kolejne kampanie wyborcze Stephena Harpera i innych konserwatystów.

- Mike Harris już od ostatniego lata wspiera Kevina i stara się mu się wyjaśnić blaski i cienie kandydowania – powiedział Coates. - Dzięki temu myślę, że Kevin wejdzie w to z otwartymi oczami. Mike był zawsze bardzo dobrym mentorem w tym zakresie. 

Celem komitetu, tłumaczy Coates, jest wysondowanie poziomu poparcia dla O’Leary’ego wśród członków partii i stworzenie odpowiednich zaleceń. W każdej liczącej się ankiecie popularności jak dotąd O’Leary zajmuje czołowe lub drugie miejsce.

- Jeśli O’Leary stanie do wyścigu, będzie on niczym laser koncentrować się na gospodarce, ze szczególnym naciskiem na błędnej polityce Justina Trudeau, Billa Morneau i Geralda Buttsa i na negatywnych skutkach ich działań na społeczeństwie – twierdzi Marjory Lebreton

W komitecie poparcia znajdują się ponadto: Guy Lauzon (były poseł z Ontario); Ken Hughes (były prowincyjny minister energetyki w Albercie) i Rick Perkins (były kandydat konserwatystów z atlantyckiej Kanady). Zbiórką funduszy zajmą się biznesmeni z Toronto:  Todd Halpern i Perry Dellelce.

O’Leary ma podjąć decyzję na początku nowego roku. Datą ostateczną na zarejestrowanie się jest 24 lutego. Wybory szefa partii przewidziano na 27 maja.