Chcesz być dobrym rodzicem? Pozwól dziecku na nudę.

Kanada Top News grud 27, 2016 at 12:30 pm

zz nudaW czasach gdy rodzice pędzą – praca, dom, rozwój osobisty, hobby – ich dzieci w sposób naturalny w ślad za rodzicami włączają się do tego biegu. Wieczorami wszyscy są tak zmęczeni, że prócz kolacji – jeśli w ogóle się uda zjeść ją wspólnie – pozostaje telewizja, albo komputer.

Tymczasem badania prowadzone w Anglii i w Kanadzie, a opublikowane przez University of East Anglia w Wielkiej Brytanii udowadniają, że nuda jest dobra.

Jak podaje weforum.org, rodzice często próbują tę nudę w nich zabić, dostarczając dzieciom rozrywki za pomocą urządzeń takich jak telewizory, smartfony i tablety. Ponadto rezultaty kanadyjskich badaczy wykazały, że dzieci, które dorastały bez telewizorów mają lepsze umiejętności myślenia i są bardziej twórcze niż te, które ich używały.

zz badaniaWynika to z faktu, że gdy dzieci są znudzone natychmiast mogą znaleźć sposób na pokonanie nudy dzięki ekranowi telewizora i gadżetom współczesnej techniki. Natomiast w przypadku, gdy takie szybkie rozwiązane nie istnieje, są one zachęcane do korzystania z własnego myślenia i ich twórczych umiejętności. Gdy same muszą znaleźć sposób na zabawę, rozwija to ich kreatywność.

Pamiętajmy, że nuda do też odpoczynek, wyciszenie i możliwość zajrzenia w głąb siebie, co również dziecku jest potrzebne.

Raport w oryginale – TUTAJ.

Zobaczcie na Facebooku krótki film World Economic Forum, który w zwięzły sposób ilustruje, ile maluchowi może dać leniuchowanie: TUTAJ.

zz badania2