Każda potwora, znajdzie swego amatora!

Porady babci Jelonki grud 27, 2016 at 8:01 pm

 

Za nami święta, które obok przesłania duchowego były okazją to obdarowywania się prezentami. Najszczęśliwsze były dzieci  – one po prostu napisały list do św. Mikołaja, a ten spełniał ich marzenia. Gorzej sprawa się miała z dorosłymi.  Ilu z was dostało nietrafiony prezent? Krem, na który macie uczulenie, sweter o rozmiar za mały czy bibeloty-durnostojki, zupełnie nie pasujące do wystroju waszego mieszkania?  Na szczęście jest kilka sposobów na pozbycie się nietrafionego podarunku, bez konieczności wyrzucania go do śmieci.kobieta_niezadowolona_z_prezentu-1100x733

Wymiana albo zwrot do sklepu

Jeżeli osoba, która was obdarowała była choć trochę kreatywna i zadbała o tzw. Gift receipt, to macie problem z głowy. Wystarczy wybrać się do sklepu i wymienić lub zwrócić niechciany prezent. Warto to zrobić w miarę szybko – ostateczny termin zwrotu towaru znajdziecie na paragonie.

Sprzedaż przez internet

Tutaj możliwości mamy całe mnóstwo. Istnieje wiele stron internetowych jak chociażby Craigslist, Kijiji, eBay, Amazon czy bardzo popularne facebookowe strony: Junk in Da Trunk, Home Décor, Online Garage Sale czy My Junk your Tresure. Można na nich założyć własne konto, ale jeżeli planujecie jednorazowe skorzystanie z tych stron, wystarczy poprosić kogoś, kto takowe konto już posiada i zajmie się sprzedażą.

Wymiana

Sugerowaliście rodzinie, że najbardziej ucieszył by was podarunek w postaci Gift Card. Niestety, zamiast oczekiwanej przez was karty do HomeSense, pod choinką znalazła się taka do Home Depot. Jest na to rada! Na stronie internetowej www.giftcardgranny.ca możecie dokonać – za małą opłatą – zamiany karty na inną.

Obdarowanie kogoś innego

Nie znosicie różowego koloru, a taki właśnie ma otrzymana od teściowej apaszka? Na pewno znajdziecie wśród znajomych kogoś, kto gustuje w różu i ucieszy go taki prezent.

Jeżeli żadne z powyższych pomysłów nie przypadły wam do gustu – spakujcie nietrafione prezenty do worka i zanieście je do najbliższego   Value Village czy Salvation Armii – tam na pewno znajdą swoich zwolenników. Przecież każda potwora znajdzie swego amatora:)