Klienci ruszyli na polowanie, ale najlepsze łowy mieli handlowcy

Lokalnie Top News grud 27, 2016 at 6:00 am

aaboxing4

Marznący deszcz, śliskie jezdnie i chodniki nie odstraszyły łowców okazji, którzy hurmem ruszyli do sklepów w Boxing Day.

Przed sklepem Best Buy usadowionego w pobliżu Bay Street i Dundas Street klienci czekali już od trzeciej nad ranem na otwarcie drzwi sklepu, który tego dnia rozpoczął pracę wyjątkowo o 6 rano.

Niektóre sklepy z chęci zwiększenia obrotów i wzbudzenia zainteresowania klientów rozpoczęły swój Boxing Day w Internecie już w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Dento Lam

Dento Lam

- Dla nas to po prostu tradycja – mówi Dento Lam, mieszkaniec Toronto – W tych naszych poszukiwaniach okazji co roku wspieramy się wraz z współlokatorem.

Dento ustawił się w kolejce tuż przed trzecią rano i nie straszny mu był padający z nieba zimny deszcz.

“Dla nas to po prostu tradycja. Jeździmy co roku. Właśnie się co roku, aby wspierać i zachować swoją firmę współlokatora,” powiedział. “To naprawdę tylko wsparcie moralne”.

Z kolei inny torontończyk, David Miller, uważa, że oferty są zbyt atrakcyjne, by można je było przegapić. Poza tym mówi, że lubi Boxing Day, bo w kolejkach przed aaboxing3sklepami może poznać ciekawych ludzi i spędzić z nimi przyjemnie czas.

Większość klientów sprzed Best Buy liczyło, że uda im się kupić telewizory o wielkich ekranach za niewielkie pieniądze.

Christine Tam, rzecznik Best Buy Canada ocenia, że tegoroczny Boxing Day był jednym z najbardziej udanych w historii. Najpopularniejszymi towarami, na które polowali klienci to były duże telewizory, laptopy, tablety i zestawy słuchawkowe do odbioru wirtualnej rzeczywistości.

Co ciekawe, zdaniem Tam, sprzedaż w Internecie nie zmniejszyła zainteresowania klientów kupujących w sklepie. Okazuje się, że te dwie formy sprzedaży wcale ze sobą nie konkurują, ale się uzupełniają.