Pierwsze zwycięstwo Kanady w MŚ U-20

Kanada Top News grud 27, 2016 at 4:00 pm

z ms1Młodzi reprezentanci Kanady w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie do lat 20, pokonali w Toronto reprezentację Rosji 5:3.

Pewne wygrane odnieśli także Szwedzi i Amerykanie.

W meczu otwarciu młodzieżowego mundialu Szwedzi mierzyli się z Duńczykami. Mecz w hali Bell Center w Montrealu nie miał jednak większej historii. Reprezentanci Trzech Koron po dwóch tercjach prowadzili pewnie 6:0 i w ostatniej pozwolili sobie wbić tylko jednego gola.

Kapitan reprezentacji Kanady Dylan Strome

Kapitan reprezentacji Kanady Dylan Strome

W drugim meczu grupy A po bardziej zaciętym pojedynku Czesi okazali się lepsi od Finlandii. Gola decydującego o wygranej na minutę i 18 sekund przed końcem trzeciej tercji zdobył Michael Spacek, na co dzień gwiazdor ligi WHL i zespołu Red Deer Rebels.

W grupie B już w pierwszej kolejce gospodarze z Kanady mierzyli się w Air Canada Center w klasyku z rówieśnikami z Rosji. O wygranej Klonowych Liści przesądziła przede wszystkim skuteczniejsza gra w przewadze po której Kanadyjczycy zdobyli aż trzy gole, przy jednym Rosjan.

Bohaterami zwycięskiego zespołu zostali strzelec dwóch goli 19-letni Dylan Strome z Arizona Coyotes oraz Mathew Barzal, który zakończył mecz z dorobkiem dwóch asyst i gola.

W drugim spotkaniu Stany Zjednoczone pokonały pewnie reprezentację Łotwy 6:1. Dwa z sześciu goli zdobył Clayton Keller, który w kwietniu wywalczył brązowy medal z USA w mistrzostwach świata do lat 18, a sam był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju.

Wyniki:

Grupa A:

Czechy – Finlandia 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Szwecja – Dania 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)

Grupa B:

Kanada – Rosja 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

USA – Łotwa 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)