Nocny koszmar na drogach. Dwie śmiertelne ofiary wypadku w Pickering

Lokalnie Top News grud 28, 2016 at 6:00 am
aapickering2

Tragiczny wypadek w Pickering

Policjanci mówią, że był to istny drogowy nocny koszmar.

Marznący deszcz i lód na drogach były przyczyną rekordowej ilości kolizji w ciągu ostatniej nocy w GTA. Do zderzenia kilkudziesięciu pojazdów doszło na autostradzie 410 w pobliżu rampy prowadzącej do zjazdu na Derry Road w Mississaudze. W rezultacie 15 osób zostało odwiezionych do szpitala z niewielkimi na szczęście obrażeniami.

aakraksa3Zdaniem policjantów wszystkiemu winna była fatalna pogoda i padający marznący deszcz ze śniegiem. Nawierzchnię dróg pokrył lód. Samochody ślizgały się po nim we wszystkich kierunkach.

Do tragicznej w skutkach kolizji czterech samochodów doszło w Pickering. Dwie osoby nie żyją.

Do wypadku doszło pół godziny przed północą z wtorku na środę na Tauton Road w pobliżu Altona Road. Według policjantów z rejonu Durham kierowca srebrnej Hondy Accord jechał w kierunku zachodnim, gdy nagle stracił panowanie nad kierownicą i zderzył się z jadącą z przeciwka Toyotą Corollą. Ta z kolei uderzyła w jadącą obok Hondę Civic. Na samochody te najechał jadący za nimi inny pojazd.

W wyniku zderzenia na miejscu śmierć ponieśli kierowcy dwóch samochodów – 21-letni mieszkaniec Ajax i 35-letni mężczyzna mieszkający na stałe w Stouffville. Kierowcy dwóch pozostałych pojazdów odnieśli niegroźne obrażenia i zostali opatrzeni na miejscu.

W sumie w ciągu dwóch godzin opadów marznącego deszczu Ontario Provincial Police odnotowała ponad 70 kolizji na terenie GTA.

aakraksa2