Ellen Watters zmarła po zderzeniu z motocyklem

Kanada Top News grud 29, 2016 at 4:00 pm

zz ellen228-letnia, amatorska kanadyjska kolarka z dokonaniami w sezonie 2017 miała zadebiutować w zawodowym zespole Colavita-Bianchi.

23 grudnia wpadła pod motocykl na wiejskiej drodze niedaleko Sussex w Nowym Brunszwiku. Niestety przez kolejne dni mózg nie wykazywał aktywności. Rodzice pożegnali się z córką wpisem na jej profilu Facebookowym. Zmarła w 4 dni po wypadku.

Sezon 2016 był najbardziej udanym w jej amatorskiej karierze. Wygrała zawodowo-amatorskie wyścigi Tour of the Battenkill i Tour of Sommerville w New Jersey. Została zaproszona do reprezentacji Kanady i wygrała Kermesse w Belgii. Zdobyła też brąz na Canadian Road Championships.

Trenowała w ottawskim klubie The Cyclery. Na kolejny rok podpisała kontrakt z Colavita-Bianchi i miała stać się częścią programu na rzecz rozwoju kolarek w Kanadzie.

Koszty leczenia i pogrzebu przekroczyły 15 000 dolarów i dla rodziców poszkodowanej została założona strona GoFundMe zbierająca datki, gdzie zebrano w zaledwie kilka dni ponad 17 tysięcy.

zz ellen