Seks, kłamstwa i przeprosiny na wideo

Lokalnie Top News grud 30, 2016 at 12:30 pm

aasiostry

Dwie siostry, mieszkanki Toronto, zostały aresztowane w Nigerii i oskarżone o szantażowanie tamtejszego bogatego biznesmena.

Kiran Matharoo

Kiran Matharoo

Obie młode i urodziwe kobiety, Jyoti i Kiran Matharoo, które – jak głosi fama – prowadzą od lat luksusowy tryb życia, prowadziły dwie społecznościowe strony internetowe. To właśnie za ich pomocą usiłowały zmusić biznesmena do wypłacenia im pokaźnej sumy 300 tysięcy dolarów.

Według ukazującej się w stolicy Nigerii gazety „Vanguard” miejscowa policja postawiła im cztery zarzuty szantażu i nękania w Intenecie.

Na filmie wideo umieszczonym na witrynie Instagram siostry przepraszają biznesmena Femi Otedola, szefa tamtejszej kompanii naftowej Forte Oil za zaistniałą sytuację i rozprzestrzenianie za pomocą dwóch internetowych witryn – Naijagistlive.com i Naijagistlive.co – nieprawdziwych plotek o charakterze seksualnym na jego temat.

Jyoti Matharoo

Jyoti Matharoo

- Jest nam bardzo przykro – oświadczyły siostry Matharoo dodając, że nie działały pod niczyim przymusem nagrywając wideo z przeprosinami.

Jak donosi „Vanguard” Otedola nie był jedyną ofiarą przedsiębiorczych sióstr. Według niepotwierdzonych danych ofiarami młodych Kanadyjek mogło być aż 274 osoby, w tym prominentni nigeryjscy politycy.

Kanadyjskie służby konsularne na początku tygodnia potwierdziły, że udzielają pomocy dwóm obywatelkom Kanady, które są przetrzymywane w areszcie w Lagos. Nie chciały jednak podać żadnych szczegółów sprawy powołując się na wymogi prywatności.

Siostry mają stanąć przed sądem w Lagos, stolicy Nigerii, 26 stycznia. Nie wiadomo jednak czy kobiety pozostały w areszcie, czy też zostały wypuszczone za kaucją – na ten temat donosy nigeryjskich mediów są sprzeczne.