Mieszkanka Milton zginęła w zamachu terrorystycznym

Lokalnie Top News sty 3, 2017 at 10:00 am

ofiara

Kanadyjka, która zginęła w ataku w tureckim klubie to mieszkanka Milton Alaa Al-Muhandis.

Większość spośród 39 gości śmiertelnych ofiar zamachu w Stambule byli zagraniczni turyści, którzy w Turcji witali Nowy Rok. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kanady potwierdziło, że wśród nich była obywatelka Kanady, na stałe zamieszkała w Milton w Ontario.

Ghada Saad, przyjaciółka Al.-Muhandis mówi, że 29-latka miała męża i dwoje dzieci. Opowiada, że poznały się dwa lata temu, gdy Al.-Muhandis zatrudniła ją po raz pierwszy do pomocy przy organizacji baby shower dla swojego najmłodszego syna.

-Była to bardzo miła dziewczyna, pełna życia i uroku – opowiada Ghada Saad – Była dla mnie jak młodsza siostra.

Ofiarę tureckiego zamachu wspomina też Mohammed Jamoudi, prezes fundacji niosącej pomoc mieszkańcom dawnej Mezopotamii. Mówi, że Alaa brała aktywny udział w działaniach nieprofitowej organizacji, jaką jest Mezopotamia Group. Między innymi organizowała stoisko na imprezie kulturalnej organizowanej przez nich w kwietniu.

Po śmierci Al.-Muhandis kondolencje rodzinie zmarłej złożył poseł do Parlamentu Federalnego z okręgu Milton, Lisa Raitt.

Smutek z powodu zdarzenia wyraził też premier Kanady Justin Trudeau.

„Smucimy się i przeżywamy tragedię wraz z mieszkańcami Turcji i wszystkimi krajami, które straciły obywateli w tym obłędnym ataku” – napisał premier w specjalnym oświadczeniu – „Straciliśmy także kanadyjską obywatelkę, która straciła życie. Pozostaniemy zdeterminowani by współpracować z sojusznikami i partnerami w celu zwalczania terroryzmu i pociągnięcia sprawców zamachu do odpowiedzialności”.

Do dokonania zamachu przyznało się państwo islamskie, które oświadczyło, że atak był odwetem za tureckie operacje wojskowe przeciwko bojownikom ISIS na północy Syrii.