Anna Cyzon na liście kandydatów do Eurowizji 

Polacy w Kanadzie Top News sty 4, 2017 at 4:00 pm

zz cyzon1 Festiwal Eurowizji 2017 odbędzie się dopiero w maju. Jednak już w lutym odbędą się oficjalne preselekcje, podczas których wytypowani zostaną kandydaci na reprezentanta Polski na Eurowizji. Wśród chętnych na wyjazd na Eurowizję (w tym roku do Kijowa) znalazła się polska wokalistka wychowana w Kanadzie – Anna Cyzon, która jest finalistką konkursu “Tylko muzyka. Must be the music”.

Preselekcje do konkursu Eurowizji odbędą się 11 lutego 2017 roku. Chęć udziału w nich można zgłaszać do 20 stycznia. Jak informuje regulamin preselekcji, opublikowany przez TVP, w polskim finale weźmie udział od 5 do 10 wykonawców, których wybierze specjalna komisja jurorska. Oprócz tego, będzie też możliwość otrzymania tzw. dzikiej karty dla artysty, który nie przeszedł wstępnych eliminacji. Pierwsi chętni do udziału w preselekcjach już są Wiadomo, że swoją kandydaturę oprócz Anny Cyzon zgłosili już:

Gosia Andrzejewicz, Helolove (którego wokalistką jest Ada Szulc, zajęła trzecie miejsce w 1. edycji X-Factor), Wojtek Bałwako, Marta Zalewska (znana z prowadzenia showu “Hit, hit, Hurra”, Mateusz Maga (uczestnik Top Model), Arkadiusz Matuszak (z zespołu AreQue), Daria Zawiałow (wygrała Debiuty Opole 2016, finalistka X-Factor). Nieoficjalnie mówi się o Kasi Popowskiej oraz Leszku Stanku.

Po wybraniu w preselekcjach Eurowizji 2017 reprezentanta Polski przyjdzie czas na przygotowania do finału. Ten odbędzie się 13 maja. To właśnie tego dnia poznamy zwycięzcę Eurowizji 2017.

Finał zostanie poprzedzony dwoma półfinałami, które odbędą się 9 i 11 maja. W ubiegłym roku Eurowizję zwyciężyła reprezentantka Ukrainy Jamala.

To właśnie z tego względu Kijów został gospodarzem Eurowizji 2017.