Zima nie da o sobie zapomnieć

Lokalnie Top News sty 4, 2017 at 10:14 am

zima2

W środę na pewno spadnie śnieg – twierdzą synoptycy.

Choć ranek tego nie zapowiadał, to meteorolodzy z Environment Canada przewidują, że około południa temperatura w Toronto nagle spadnie, co w połączeniu ze spodziewanymi opadami śniegu i śniegu z deszczem może spowodować kompletny chaos na śliskich jezdniach.

Służby odśnieżania miasta będą w stanie jako-tako utrzymać główne ulice, natomiast boczne drogi będą bardzo śliskie. W utrzymaniu w niezłym stanie głównych, szerokich dróg ma pomóc też silny wiatr, który mógłby osuszyć nawierzchnię, nim spadnie temperatura – spekulują synoptycy.

Jak gwałtowny spadek temperatury czeka mieszkańców Toronto niech świadczy fakt, że w środę rano temperatura wynosiła +3 stopnie Celsjusza. Tuż po południu ma ona wynieść co najmniej -5 stopni. Wiatr ma być silny, w porywach do 60 km/h.

Dlatego wszyscy apelują o ostrożną jazdę. Ci, którzy nie muszą wyjeżdżać po południu, niech lepiej pozostaną w domu.

Konst. Bancroft Wright z policji regionu Peel sugeruje, aby kierowcy utrzymywali dużą odległość między pojazdami dając sobie dużo miejsca, aby móc zatrzymać się na śliskiej nawierzchni. Jak duża to odległość – trudno powiedzieć. Trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem – mówi policjant.

Environment Canada przewiduje też, że w północnej części GTA spadnie sporo śniegu. Jego pokrywa ma sięgać 10 centymetrów. Jeszcze więcej białego puchu spadnie w rejonie Barrie. Dodatkowo śnieżyca na północy spowoduje ograniczoną widoczność na drogach, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Na pocieszenie można powiedzieć, że prognostycy przewidują, że już jutrzejszy dzień będzie pogodniejszy. Będzie czas i warunki, aby posprzątać po śnieżycy.