Toyota Corolla wyprowadza się do Meksyku

Rynek Top News sty 9, 2017 at 4:00 pm

zz toyota6Toyota przeznaczy miliard dolarów na budowę nowej fabryki w meksykańskim Guanajuato. I przeniesie tam produkcję popularnego modelu Corolla ze swoich zakładów w Cambridge (Ontario).

Fabryka w Meksyku będzie w stanie wypuścić nawet 200,000 aut rocznie. Oznacza to definitywny koniec produkcji tych samochodów w Cambridge.

Toyota Corolla zawsze bez trudu znajdowała nabywców, stając się jednym z najchętniej kupowanych samochodów na drogach, począwszy od początku produkcji w latach 80.

W Ontario, Toyota wyprodukowała co najmniej 3 mln modeli Corolla. Teraz będą schodzić z taśm w Meksyku, a zarazem w amerykańskiej fabryce w stanie Mississippi.

zz rav

RAV4 jest jednym z kilku typów samochodów budowanych przez Toyotę w Cambridge

Wyprowadzka Corolli do Meksyku nie oznacza zamknięcia fabryki w Cambridge. Japoński koncern zapewnia o przestawieniu produkcji na wozy nieco wyższej klasy, ale nie ujawniono które.

Już teraz są tam składane sportowe modele RAV4, Lexus oraz Matrix.

Ostatnio Toyota zainwestowała 100 mln w restrukturyzację w Cambridge, co przyniosło zatrudnienie dodatkowych 400 pracowników.

W fabryce Toyoty w Cambridge nie istnieją związki zawodowe. Gdyby powstały, Toyota grozi całkowitym przeniesieniem produkcji do innego kraju.

Pierwsze meksykańskie modele Corolli 2020 będą gotowe w roku 2019.

Linia Lexusa

Linia Lexusa

zz toyota3