Dom w Toronto sprzedany za milion powyżej ceny

Nowości Top News sty 10, 2017 at 3:54 pm

zz dom3Toronto Real Estate Board informuje, że rok 2016 był drugim z kolei rokiem rekordowej sprzedaży nieruchomości. A średnia cena domów wzrosła aż o 20% w ostatnich 12 miesiącach…

10 listopada ustanowiono jeszcze inny rekord. Dwupoziomowy dom położony na półakrowej działce przy 19 Talwood Dr. (Lawrence Avenue East i Don Mills) został sprzedany przez Ecko Jay Realty Ltd. Brokerage za 2.658.000 dol., mimo iż wystawiono go za 1.488.800 dol. Nabywca był skłonny zapłacić ponad milion dolarów więcej aby pobić inne oferty. Dom znajdował się na rynku przez jeden tydzień i złożono na niego 15 ofert.

Agencja nieruchomości nie zaprzeczyła, że celowo ustanowiono jego niższą cenę aby zaostrzyć walkę nabywców.

Dom przy 19 Talwood Dr 

Dom przy 19 Talwood Dr

Torontoński prawnik Bob Aaron twierdzi, że zaniżanie ofert to częsta ostatnio taktyka wśród agentów nieruchomości.

- To niebezpieczna sztuczka, aby zwrócić na siebie uwagę i pobudzić ostrą walkę. Może jednak przynieść odwrotny skutek, w szczególności, jeśli nikt nie wykazuje zainteresowania lub napływają oferty zbliżone do wystawionej ceny i nie ma przebijania się - powiedział Aaron. Przyznał jednak, że w przypadku deficytu ofert taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny.

Najnowsze statystyki z Toronto Real Estate Board wykazują, że roczna sprzedaż domów w GTA bije kolejne rekordy. W minionym roku doszło do 113,133 transakcji sprzedaży domów za pośrednictwem systemu MLS.

Oznacza to wzrost o 11,8% w porównaniu do roku 2015.

Zaś średnia cena domu sprzedawanego w obrębie GTA wzrosła w grudniu do 730.472 dol. i jest o 20% wyższa niż w grudniu 2015 r.

zz dom2