Słupy świetlne udekorowały niebo nad Ontario

Kanada Top News sty 15, 2017 at 4:00 pm

zz slupyOgromne kolorowe kolumny pojawiły się nad zaśnieżoną prowincją Ontario. Oszałamiające piękno zjawiska (nie mylić z tzw. Northern Lights) skojarzyło się wielu ludziom z promieniami kosmicznymi, pochodzącymi ze statków obcych.

Spektakl uwiecznił Timmy Joe. W pierwszej chwili, widząc „słupy światła”, Kanadyjczyk pomyślał o zorzy polarnej, ponieważ nie miał pojęcia, że coś tak wyjątkowego jest w ogóle możliwe.

Co wywołało ten wspaniały fenomen „słupów słonecznych”? W mroźne zimowe noce płaskie kawałki kryształów lodu spadają na ziemię i tworzą coś w rodzaju mgły lodowej, przybierając formę wielokolorowych filarów. Zasilają je światła miast i reflektorów samochodowych, nadając im zróżnicowane kolory.

„Słupy same z siebie nie świecą. Odzwierciedlają źródła świetlne skierowane w stronę obserwatora lub kamery” – twierdzi Les Cowley, ekspert w dziedzinie optyki atmosfery.

Często opisywane zjawisko naturalne mylone jest przez ludzi z wizytą UFO. Najwięcej tego typu zdarzeń rejestrowano w ostatnich latach w okolicach Niagary z uwagi na dużą wilgoć w powietrzu.