Najwyższa wieża w Mississaudze

Rynek Series Top News sty 17, 2017 at 12:30 pm

zz budynek1Wieżowiec z kompleksu M City, który wchodzi w pierwszą fazę budowy, będzie najwyższą budowlą w architekturze Mississaugi oraz zachodniego Toronto.  

Mississauga nie słynie ze zbyt wysokiej zabudowy ale to się zmienia. Zaplanowany wieżowiec jest częścią projektu budowy 10 wysokościowców, jakie powstaną w nadchodzących latach u zbiegu Burnhamthorpe Rd. i Confederation Pkwy.

Powstają one na 15-akrowej parceli, którą jeszcze w latach 60. kupił w tym miejscu za 170 tys. dol. pionier telekomunikacji Ted Rogers (zmarły w 2008 roku).

Prywatny holding prowadzony przez jego rodzinę – Rogers Real Estate Development Limited – chce zbudować w tym miejscu osiedle dziesięciu wież z mieszkaniami typu condominium. Koszt budowy miasteczka nazwanego umownie “M City” przekroczy 1.5 mld dol. Będzie w nim dostępnych 6000 mieszkań do wynajęcia lub na sprzedaż w cenach od $200,000 do $750,000.

Ów najwyższy w mieście, flagowy budynek projektu, będzie liczył 60 pięter i będzie się wyróżniał wyjątkową, falistą konstrukcją, będącą dziełem projektantów z firmy CORE Architects. Znajdą się w nim liczne udogodnienia rekreacyjne, jak siłowania, sale bankietowe, brodziki dla małych dzieci, basen odkryty i lodowisko.

Pierwsza faza M City zostanie uruchomiona na początku marca i będzie obejmować 784 mieszkań 1-3 sypialniowych, o powierzchni od 400 do ok. 900 stóp kw. Luksusowe apartamenty na ostatnim piętrze będą większe.

Zaplanowany wieżowiec jest częścią projektu budowy 10 wysokościowców, jakie powstaną w nadchodzących latach u zbiegu Burnhamthorpe Rd. i Confederation Pkwy.

Zaplanowany wieżowiec jest częścią projektu budowy 10 wysokościowców, jakie powstaną w nadchodzących latach u zbiegu Burnhamthorpe Rd. i Confederation Pkwy.