CIBC zatrudni 500 inwalidów

Lokalnie Series Top News sty 18, 2017 at 6:00 am

aabank2

„Kiedy po raz ostatni widziałeś osobę zatrudnioną w banku, która była niepełnosprawna?”

Takie pytanie zadała sobie i ankietowanym dyrekcja Canadian Imperial Bank of Commerce i prowincyjny doradca do spraw dostępności, David Onley.

Okazało się, że wśród przeszło tysiąca badanych torontończyków nikt takiej osoby nie zobaczył. Nie zobaczył, bo banki nie zatrudniają osób niepełnosprawnych.

aabank3W badaniu przeprowadzonym przez agencję Angus Reid wśród 1002 Kanadyjczyków z niepełnosprawnością aż 37 procent respondentów w wieku produkcyjnym jest bezrobotnych. Wśród tych, którzy są zatrudnieni, ponad 25% nie pracuje zgodnie ze swoimi kwalifikacjami.

Żeby choć trochę temu zaradzić CIBC zdecydował się na zatrudnienie w tym roku 500 osób niepełnosprawnych.

W komunikacie prasowym czytamy, że kierownictwo CIBC chce, aby klienci banku widzieli, że polityka personalna tej instytucji „jest odzwierciedleniem różnorodności naszych klientów i społeczności”.

- Chcemy, aby osoby z niepełnosprawnością, które poszukują pracy wiedziały, że w CIBC skupiamy się na umiejętnościach, a nie słabościach ludzi – stwierdziła Laura Dottori-Attanasio, wiceprezes banku.

David Onley

David Onley

David Onley mówi, że w Ontario mieszka około 1,8 miliona osób zmagających się z różnego stopnia niesprawnością. Wśród nich są ludzie z wielkimi talentami, którym należy tylko pomóc, by mogli te talenty rozwinąć.

Onley – były Gubernator Ontario, a obecnie doradca ds. dostępności, chwali inicjatywę CIBC podkreślając, że większość z oferowanych 500 miejsc pracy, to są stanowiska frontowe, w bezpośrednim kontakcie z klientami. Ludzie zobaczą, że taka jest praktyka zatrudniania, przy okazji oswoją się z niepełnosprawnością innych.