Drony ruszą jeszcze w tym roku

Kanada Top News sty 20, 2017 at 12:30 pm

zz dronJeszcze w tym roku uruchomiona zostanie komercyjna usługa dostarczania przesyłek dronami. Biznesem tym zajmie się firma Drone Delivery Canada, która już wkrótce zakończy testy.

Najbliższa przyszłość nie wygląda zbyt różowo dla listonoszy oraz wszelkiego rodzaju dostawców i kurierów, którzy niebawem będą musieli poszukać nowego zajęcia. Na całym świecie, od kilku już lat prowadzone są bowiem testy powietrznych dostaw przesyłek, realizowane przy pomocy dronów. Bezzałogowce dostarczają już m.in., pocztę, różnego rodzaju paczki, a także krew do szpitali oraz leki dla pacjentów.

Na razie takie usługi są jedynie testowane, ale już w tym roku swą działalność rozpocznie pierwsza komercyjna usługa tego typu. Firma Drone Delivery Canada planuje bowiem rozpocząć dostarczanie przesyłek drogą powietrzną. Ma już podpisane umowy m.in. z firmą Staples (materiały biurowe) czy NAPA (części samochodowe).

Zatwierdzone przez Transport Canada testy odbywają się w małej miejscowości Foremost w prowincji Alberta. Przedstawiciele Drone Delivery Canada zapewniają, że gdy uda się bardziej dopracować system, testy przeniosą się do bardziej zurbanizowanych terenów. Natomiast pod koniec roku usługa powinna być już dostępna dla wszystkich klientów, umożliwiając przenoszenie przesyłek sterowanych satelitarnie o masie do 5 kg.

Swoje własne testy przeprowadza również firma dystrybucyjna Amazon, a także m.in. poczta szwajcarska.