Kanadyjczycy nominowani do Oscara

Kanada Series Top News sty 24, 2017 at 12:30 pm
Grający w “La La Land” główne role Emma Stone oraz Ryan Gosling zdobyli szansę na Oscara

Grający w “La La Land” główne role Emma Stone oraz Ryan Gosling zdobyli szansę na Oscara

Pochodzący z London w Ontario popularny aktor Ryan Gosling, a także quebecki reżyser Denis Villeneuve otrzymali nominacje do Nagrody Oscara.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła dziś  nominacje do Oscarów.

Gosling będzie reprezentował Kanadę w kategorii Najlepszy Aktor za swoją rolę w głośnym musicalu “La La Land”, który wyróżnia się rekordową ilością nominacji – aż 14, wyrównując rekord “Titanica”. Trzeci pełnometrażowy film 32-letniego Damiena Chazelle’a został doceniony we wszystkich najważniejszych kategoriach. Magiczny film Chazelle’a opowiadający o hollywoodzkich marzycielach jest w całości autorskim projektem reżysera i scenarzysty, który 3 lata temu podbił świat genialnym “Whiplashem” (także nominowanym do Oscara).

zz arrivalZ kolei Villeneuve otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Reżyser za film “Arrival”, o przybyciu na Ziemię przedstawicieli obcej cywilizacji. Jego film zdobył zresztą osiem nominacji, podobnie jak “Moonlight”.

Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej pominęli najnowsze filmy Martina Scorsese oraz Toma Forda. Zabrakło również nominacji dla Amy Adams, która w minionym roku stworzyła dwie niezwykłe pierwszoplanowe role w “Arrival” i “Nocturnal Animals” (reż. T. Ford).

O statuetkę dla najlepszej aktorki po raz 20. powalczy Meryl Streep, zostając osobą z największą liczbą nominacji do tej nagrody w historii. A wygrała ją trzy razy.

Niestety, na tegorocznej 8.9. ceremonii w Los Angeles 26 lutego nie będzie żadnych polskich akcentów. Gospodarzem gali będzie Jimmy Kimmel.