Kontuzjowany Milos Raonić nie pomoże Kanadzie

Kanada Top News sty 28, 2017 at 12:30 pm
Milos Raonić

Milos Raonić

Kontuzja przywodziciela wyeliminowała Milosa Raonicia z meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa. Kanadyjczycy będą w dniach 3-5 lutego gościć w Ottawie Brytyjczyków.

- Jestem bardzo smutny i zawiedziony, że nie jestem w stanie pomóc kanadyjskiej drużynie w spotkaniu z Wielką Brytanią. Podczas pobytu w Australii odnowiła mi się kontuzja, która wykluczy mnie z gry na najbliższe tygodnie. Będę oczywiście wspierał moich kolegów i życzę im zwycięstwa – poinformował Milos Raonić.

Kanadyjczyk przegrał w ćwierćfinale Australian Open 2017 z Rafaelem Nadalem. Na pomeczowej konferencji przyznał, że nie był w pełni sił, ponieważ odczuwał ból. Badanie lekarskie wykazało, iż trzeciemu obecnie zawodnikowi świata odnowił się uraz przywodziciela i stąd decyzja o wycofaniu się z meczu Pucharu Davisa.

W miejsce Raonicia został powołany Peter Polansky, który dostał się do głównej drabinki Australian Open jako “szczęśliwy przegrany” z eliminacji i skreczował w meczu I rundy z Pablo Carreno. O punkty dla Kanady  będą się również starać Vasek Pospisil, Denis Shapovalov i Daniel Nestor.

Wielka Brytania, która wygrała Puchar Davisa w sezonie 2015, także będzie w Ottawie poważnie osłabiona. Nie zagra bowiem lider rankingu ATP, Andy Murray, ale godnie zastąpić go będą chcieli Daniel Evans i Kyle Edmund. W deblu pewnym punktem powinni być Jamie Murray i Dominic Inglot.