Kartka do Mary Wagner

Lokalnie Series Top News sty 31, 2017 at 6:00 am

 

aamarywagner2

Dzięki jej uporowi wiele dzieci żyje i chodzi po ziemi. Niech w swoje urodziny nie czuje się samotna.

Mary Wagner od półtora miesiąca siedzi w więzieniu. Kolejny raz. W sumie przesiedziała w ontaryjskich więzieniach już ponad 4,5 roku tylko za to, że przekonuje kobiety chcące poddać się aborcji, aby tego nie robiły. Wręcza kobietom róże, proponuje rozmowę, a tym, które są gotowe zmienić decyzję, oferuje pomoc.

– Państwo ma prawny obowiązek chronić każde niewinne życie ludzkie. Kiedy państwo uchyla się od swoich obowiązków, ludzie mogą tę pozostawioną przez państwo lukę wypełnić poprzez wykonywanie moralnego i prawnego obowiązku ratowania życia ludzkiego – mówił podczas ostatniego procesu obrońca Mary Wagner. Takie argumenty nie przemawiają jednak do świata, który nazywa aborcję prawem człowieka i z tego „prawa” czerpie wielkie zyski. Mary więc znów znalazła się za kratami.

Jej ofiara już przynosi namacalne owoce. 12 grudnia, zanim została aresztowana w klinice aborcyjnej, zdążyła odwieść jedną z przebywających tam kobiet od planów zabicia swego dziecka.

Mary Wagner nie powinna jednak pozostać sama, w poczuciu opuszczenia i izolacji.

12 lutego przypadają jej urodziny, dlatego na pewno podniosą ją na duchu listy z życzeniami od ludzi, którzy doceniają odwagę i niezwykłe świadectwo. Niech wie, że nie tylko Bóg jest jej wdzięczny, niech doświadczy też miłości wielu ludzi. Wystarczy kilka słów, najlepiej po angielsku – apeluje polski tygodnik “Gość Niedzielny”.

Dołączamy się do tego apelu.

Poniżej więzienny adres Mary Wagner:

Mary Wagner
Vanier Centre for Women
655 Martin St. Box 1040
Milton, Ontario L9T 5E6
Canada