Liberalny poseł proponuje zalegalizowanie wszystkich narkotyków

Kanada Top News luty 1, 2017 at 4:00 pm
Nathaniel Erskine-Smith

Nathaniel Erskine-Smith

Nathaniel Erskine-Smith, poseł rządzącej krajem Partii Liberalnej proponuje legalizację na szczeblu federalnym wszystkich rodzajów narkotyków. W ten sposób – jak mówi – kwestia narkotyków przestanie być problemem natury kryminalnej.

- Powinniśmy traktować zażywanie narkotyków jako kwestię zdrowotną, a nie przestępstwo - stwierdził Erskine-Smith zgadzając się w tym względzie z resortem zdrowia. Dlatego, zdaniem posła, logiczną konsekwencją takiego podejścia byłaby legalizacja wszystkich rodzajów narkotyków.

- Mamy dowody płynące z całego świata, że wojna z narkotykami kończy się klęską – podkreślił poseł. Jak dodał, delegalizacja narkotyków doprowadza jedynie do wzmocnienia organizacji przestępczych, natomiast w żaden sposób nie zniechęca ludzi do zażywania tego rodzaju substancji.

Ponadto, jak dodał Erskine-Smith, kryminalizacja problemu doprowadza do “stygmatyzacji osób zażywających narkotyki”, które w efekcie rzadziej szukają pomocy w związku ze swoim nałogiem.

Erskine-Smith, parlamentarzysta z okręgu Beaches – East York zaznaczył, że jego stanowisko nie powinno być uważane za oficjalne stanowisko rządzącej Kanadą partii.

Rząd Justina Trudeau nigdy nie przedstawiał planów całkowitej legalizacji narkotyków.

Władze federalne chcą jednak doprowadzić do całkowitej legalizacji posiadania i handlu marihuaną. Obecnie w Kanadzie legalna jest jedynie sprzedaż marihuany do celów medycznych.

zz posel1