Szaleństwa Antify na torontońskim uniwersytecie

Lokalnie Series Top News luty 5, 2017 at 10:00 am

aaantifa

Lewacy z kanadyjskiej Antify zakłócili sobotnią konferencję zorganizowaną na terenie uniwersytetu torontońskiego.

Organizatorami konferencji były organizacje Canadian Taxpayers Federation oraz Students in Support of Free Speech.

Prof. Jordan Peterson

Prof. Jordan Peterson

Pierwszym mówcą podczas konferencji był Jordan Peterson, profesor psychologii, który w swoich wystąpieniach głośno przeciwstawia się ideologii gender. W swoim wystąpieniu wyjaśniał, dlaczego nie należy w mowie potocznej stosować zaimków neutralnych płciowo, których używania domagają się członkowie organizacji transwestytów i tzw. „ludzi nie binarnych”.

Profesor Peterson zdobył dużą popularność po opublikowaniu na YouTube filmu, w którym wzywa by być „odważnym sukinsynem” i mówić jak jest, a nie „zwiotczałym flakiem”, który ulega naciskom różnych organizacji propagujących ideologię gender w imię nieograniczonej niczym dowolności .

Profesor Peterson sprzeciwia się „źle napisanej” ustawie Bill C-16, która zmienia nieco pojęcie Praw Człowieka promując ochronę płciowej tożsamości i jej wyrażania.

Choć wykład profesora przebiegał w spokojnej atmosferze, to sama konferencja rozsierdziła członków skrajnie lewicowej organizacji Antifa, która w proteście wszczęła alarm przeciwpożarowy. Spór między uczestnikami spotkania a protestującymi zaognił się przed jednym z budynków na uniwersyteckim kampusie. Na zamieszczonym poniżej filmiku możemy zobaczyć, że chwilami dochodziło do zabawnych, choć nieco krępujących sytuacji.