Trafił sędziego piłką w twarz i został zdyskwalifikowany

Kanada Top News luty 6, 2017 at 12:30 pm
Denis Shapovalov

Denis Shapovalov

Niesamowita historia w tenisowym Pucharze Davisa. Kanadyjczycy przegrali z Wielką Brytanią, bo Denis Shapovalov trafił sędziego piłką w twarz. 

Za ten wybuch agresji został zdyskwalifikowany.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w decydującym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Davisa, przy stanie 2:2. Brytyjczyk Kyle Edmund prowadził w meczu 6:3, 6:4, 2:1. Denis Shapovalov wyrzucił piłkę na aut i przegrał gema.

Wtedy puściły mu nerwy. Chciał mocno i wysoko wystrzelić piłkę, jak często robią zwycięzcy swoich spotkań. Zrobił to jednak tak pechowo, że trafił siedzącego na stołku sędziego, Arnauda Gabasa. Arbitrowi na szczęście nic poważnego się nie stało.

Shapovalov aż się rozpłakał. Potem szczerze przepraszał. - Czuję się z tym strasznie. To było niedopuszczalne zachowanie. Chcę przeprosić sędziego i wszystkich oficjeli. Obiecuję, że coś takiego zdarzyło mi się ostatni raz - powiedział aktualny mistrz juniorskiego Wimbledonu, obecnie nr 234. listy ATP.

Brytyjczycy – grający bez lidera światowej listy Andy’ego Murraya – awansowali dzięki dyskwalifikacji Shapovalova do ćwierćfinału Pucharu Davisa.

Warto przypomnieć tragiczną historię słynnego Szweda Stefana Edberga. W 1983 roku przyszły mistrz grał w turnieju juniorskim US Open. Z boku stał 60-letni sędzia Richard Wertheim. Szwed serwuje, piłka pechowo trafia liniowego w skroń. Ten upada, uderza się w głowę. Pięć dni później umiera w szpitalu. Tenisista wpada w depresję, myśli o zakończeniu kariery, ale wychodzi z dołka.