Lód, lód, wszędzie lód.

Lokalnie Top News luty 8, 2017 at 6:00 am
Unieruchomione tramwaje na Queen Street

Unieruchomione tramwaje na Queen Street

Marznący deszcz spadł nieco później niż przewidywali synoptycy, bo dopiero we wtorek po południu, ale narobił niemało kłopotów.

aalod4Najwięcej problemów sprawiły oblodzone drogi i spadające z dachów sople lodu.

W związku z fatalnymi warunkami na jezdniach wiele autobusów odnotowało opóźnienia, a niektóre tramwaje odmawiały posłuszeństwa z powodu oblodzenia przewodów wysokiego napięcia.

Rzecznik TTC Brad Ross powiedział, że w niektórych tramwajach zostały zainstalowane specjalne przystawki, które miały niszczyć lód osiadający na przewodach elektrycznych. Nie wszystkie pojazdy miały jednak takie urządzenia. Spowodowało to wstrzymanie ruchu tramwajów na liniach 501 Queen, 504, 505 i 506. W związku z tym na trasy te zostały wysłane dodatkowe autobusy zastępcze, których kierowcy musieli się borykać ze śliską nawierzchnią.

aalod2Z opóźnieniami mieli też do czynienia pasażerowie sieci GO Transit.

Śliskie chodniki spowodowały dużą ilość wypadków. Pogotowie ratunkowe miało dziesiątki zgłoszeń o złamaniach rąk i nóg po upadku przechodniów na śliskich nawierzchniach.

Lód był też przyczyną setek samochodowych stłuczek, mimo, że na ulice GTA wyjechały dziesiątki samochodów posypujących ulice solą. Poprawiało to sytuację tylko chwilowo, bo deszcz szybko rozpuszczał sól, która spływała do kanalizacji, po czym na powierzchni powstawała warstwa lodu.

Dużą uciążliwością był lód spadający z dachów. Niewielki odcinek Bay Street od Elm St. do Gerrard St. został zamknięty na kilka godzin po tym, jak na stojący samochód spadł ogromny płat lodu. Na szczęście nikt nie został ranny.

aalodWarunki atmosferyczne spowodowały też uszkodzenia w liniach energetycznych. Wiele gospodarstw domowych było pozbawionych prądu. Ekipom Ontario Hydro dość sprawnie udało się przywrócić dostawy prądu jeszcze przed wieczorem.

Na szczęście już w nocy z wtorku na środę temperatura powietrza zaczęła wzrastać. W środę warunki na jezdniach powinny powrócić do normy.