Milan Bojran: z Toronto do Kielc

Kanada Top News luty 15, 2017 at 4:00 pm
Milan Borjan

Milan Borjan

29-letni bramkarz, etatowy reprezentant Kanady Milan Borjan, podpisał umowę z Koroną Kielce.

Borjan ostatnio grał w bułgarskim klubie Ludogorec Razgrad. Jest urodzonym w Chorwacji reprezentantem Kanady i posiada dwa paszporty – kanadyjski i chorwacki. W 2004 roku, po tym jak wyemigrował z rodziną do Kanady, trenował w Mount Hamilton Youth Soccer. Tam się zaczęła jego kariera.

Korona Kielce od początku roku pilnie poszukuje nowego bramkarza, po tym jak do drugiej drużyny Korony został odesłany Maciej Gostomski, a ze Zbigniewem Małkowskim klub nie przedłużył umowy, która wygasła 31 grudnia 2016 roku.

Borjan nie ma pewnego miejsca w składzie bułgarskiej drużyny, która grała w tej edycji Ligi Mistrzów, dlatego chce zmienić klub. Jesienią zagrał tylko w ośmiu meczach, w tym w jednym w Lidze Mistrzów z Arsenalem Londyn, który bułgarski zespół przegrał u siebie 2:3.

Do reprezentacji Kanady Bojran powoływany jest od 2011 roku i rozegrał z nią już 32 spotkania.

Jak informuje oficjalny portal Korony Kielce, Borjan został wypożyczony z Ludogorca Razgrad do końca obecnego sezonu z możliwością transferu definitywnego.

Serge Ibaka

Serge Ibaka

Serge Ibaka: z Orlando do Toronto

Toronto Raptors i Orlando Magic porozumieli się w sprawie wymiany, dzięki której do Kanady trafił Serge Ibaka. To poważne wzmocnienie. Ibaka od kilku tygodni był tematem wielu plotek transferowych. Spisujący się poniżej oczekiwań Orlando Magic, musieli podjąć decyzję, w którą stronę chcą podążać. Ostatecznie osiągnęli porozumienie z Toronto Raptors.

Ibaka przejdzie do ekipy z Kanady, a w drugą stronę powędruje Terrence Ross oraz wybór w pierwszej rundzie draftu. Raptors mają dwa wybory w pierwszej 30 w tegorocznym drafcie (swój i pozyskany od L.A. Clippers). Na Florydę trafi niższy z tych dwóch.

27-letni Ibaka po zakończeniu sezonu będzie wolnym agentem, jednak Raptors są po rozmowach z nim i wierzą, że zdołają zatrzymać go na dłużej.

Toronto Raptors zajmują aktualnie piąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Do prowadzących Cleveland Cavaliers tracą sześć spotkań.