Rodzice i córka zginęli w pożarze domu

Lokalnie Top News luty 15, 2017 at 6:00 am

aabrampton

Fatalny pożar w Brampton pochłonął życie d19-letniej dziewczyny i jej rodziców.

Ogień wybuchł w domu przy Madison Street w pobliżu Dixie Road i Williams Parkway we wtorek, tuż po 4 rano. Na miejsce przybyło pięć zespołów strażackich, które po dziesięciu minutach akcji opanowały ogień na tyle, by móc wejść do środka domu. Niestety we wnętrzu spalonego budynku znaleźli trzy martwe osoby, które prawdopodobnie straciły przytomność zatrute tlenkiem węgla.

19-letnia Amina Kapadia

19-letnia Amina Kapadia

Z pożaru uratował się mężczyzna mieszkający w bejsmencie, który pomógł uciec z pożaru młodej dziewczynie przebywającej na parterze posesji.

Sheldon Teague opowiada, że spał w bejsmencie, gdy poczuł zapach dymu i usłyszał krzyk kobiety dochodzący z pomieszczenia znajdującego się nad jego pokojem.

- Spojrzałem na odpowietrznik i zobaczyłem, że ulatnia się z niego dym. Włożyłem buty i od razu wyszedłem na zewnątrz. Już wtedy płomienie sięgały szczytu domu – mówi – Kiedy otworzyłem drzwi na parterze nie widziałem nic, poza dymem. Musiałem wybiec z powrotem na zewnątrz, by móc w ogóle odetchnąć.

Po chwili ponowił próbę ratowania krzyczącej dziewczyny. Gdy ponownie otworzył drzwi zobaczył małą dziewczynkę słaniającą się na nogach na korytarzu.

- Krzyknąłem do niej, by się położyła na podłodze i przyczołgała się do mnie – opowiada Teague – Ale zobaczyłem, że mimo podjętej próby nie była w stanie przesunąć się nawet o metr w moim kierunku.

Złapał głęboki oddech i pobiegł przez dym, podniósł dziewczynkę z podłogi i przeniósł ją na zewnątrz.

9-letnia Zoya Kapadia została odwieziona do Sick Children Hospital z oparzeniami trzeciego stopnia i objawami zatrucia dymem.

Jyoti Kapadia i Iftikhar Niazi

Jyoti Kapadia i Iftikhar Niazi

Śmiertelne ofiary pożaru to 19-letnia Amina Kapadia i jej rodzice Jyoti Kapadia i Iftikhar Niazi.

Nicole Chevolleau, najlepsza przyjaciółka Aminy powiedziała dziennikarzom CTV News, że zmarła chciała zostać lekarzem.

- Była bardzo inteligentna. Była uczynna i oddana swoim bliskim. Taka była też jej matka i ojciec. To po prostu byli bardzo mili i sympatyczni ludzie – wspomina.

Urząd Marszałka Straży Pożarnej wraz z policją regionu Peel badają przyczyny pożaru.