Izba Gmin ratyfikowała porozumienie o wolnym handlu z Ukrainą

Kanada Top News luty 16, 2017 at 4:45 pm

zz ukrainaIzba niższa parlamentu Kanady większością głosów ratyfikowała porozumienie o wolnym handlu z Ukrainą. Poinformował o tym na swoim Twitterze ambasador Ukrainy w Kanadzie Andrij Szewczenko. 

“To więcej niż umowa handlowa – znak solidarności i wsparcia” – napisał Szewczenko.  – “Do zakończenia procedury ratyfikacji w Kanadzie potrzebna jest decyzja Senatu i podpis gubernatora generalnego. Rado Najwyższa, czas na twoje słowo” – pisze ambasador.

Ukraina liczy na to, że proces ratyfikacji umowy o strefie wolnego handlu z Kanadą zakończy się w lutym-marcu 2017 roku.

Wcześniej informowano, że Rada Najwyższa ratyfikuje umowę o strefie wolnego handlu między Ukrainą a Kanadą w najbliższych tygodniach.

11 lipca 2016 roku, w czasie wizyty premiera Kanady Justina Trudeau na Ukrainie zostało podpisane porozumienie o utworzeniu strefy wolnego handlu między Ukrainą i Kanadą.

17 listopada prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wniósł do rozpatrzenia Rady Najwyższej projekt ustawy “O ratyfikacji umowy o strefie wolnego handlu między Ukrainą i Kanadą”, definiując go jako pilny.