Surowa kara dla nadaktywnego seksualnie policjanta

Lokalnie Top News luty 16, 2017 at 10:00 am
 Min Von Seefried

Min Von Seefried

Policjant z regionu York został skazany na 16 miesięcy więzienia za napaść seksualną.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Special Investigation Unit – specjalna cywilna jednostka do prowadzenia spraw kryminalnych, w których z udziałem funkcjonariuszy policji doszło do uszkodzeń ciała lub napaści seksualnej.

Śledztwo w sprawie 34-letniego oficera policji Min Von Seefrieda rozpoczęło się 8 czerwca 2015 roku, kiedy to podejrzany miał się dopuścić przemocy seksualnej wobec 21-letniej kobiety podczas kontroli drogowej w Richmond Hill.

Od tego dnia Von Seefried został zawieszony w czynnościach policjanta z prawem do pobierania wynagrodzenia. W środę został uznany winnym napaści seksualnej, skazany na karę 16 miesięcy pozbawienia wolności oraz zakaz posiadania broni na okres 5 lat.

Von Seefried został zatrudniony w York Regional Police w maju 2006 roku i jest obecnie zawieszony w czynnościach bez wypłaty wynagrodzenia.

- To bardzo rozczarowujące, że jeden z naszych funkcjonariuszy stał się przestępcą – oświadczył szef York Regional Police, Eric Jalliffe – Jesteśmy zobowiązani do strzeżenia wartości i prawa. Każdy zarzut ich łamania przez naszych funkcjonariuszy musi być traktowany bardzo poważnie.