100 000 dolarów w starym telewizorze

Lokalnie Series Top News luty 17, 2017 at 6:00 am

aastotysiecy2

Pracownicy zakładu odzyskiwania surowców wtórnych z Barrie dokonali niezwykłego odkrycia.

W starym pudle dużego telewizora firmy Global Electric wyprodukowanym w 1980 roku znaleźli 100 tysięcy dolarów w gotówce!

Telewizor został dostarczony do zakładu ponad rok temu, ale dopiero przed miesiącem jedna z pracownic przystąpiła do demontażu telewizora.

Generalny menedżer, Rick Deschamps opowiada, że właśnie miał odprawę z pracownikami, gdy do jego gabinetu wpadła jedna z kobiet zatrudnionych w zakładzie wykrzykując, że znalazła 10 tysięcy dolarów.

- Przybiegła trzymając w ręku dwie grube wiązki banknotów 50-dolarowych mówiąc „znalazłam w telewizorze 10 tysięcy!” Poszliśmy na miejsce, zajrzeliśmy do środka telewizora. Leżały tam cztery grube pliki pięćdziesięciodolarowych banknotów. – opowiada Deschamps – Od razu wydało mi się, że to więcej niż 10 tysięcy.

Rzeczywiście – po dokładnym przeliczeniu pieniędzy okazało się, że w telewizorze znajdowało się nie 10 a 100 tysięcy dolarów!

Rick Deschamps

Rick Deschamps

- To trochę jak wygrana na loterii – śmieje się Rick Deschamps – Miesięcznie rozmontowujemy od 10 do 30 tysięcy starych odbiorników telewizyjnych. Tak więc, że ten właśnie telewizor trafił na tę pracownicę przypomina trochę wygraną w totolotka.

Deschamps zabezpieczył znalezioną gotówkę w swoim gabinecie i wezwał policję.

- Musieliśmy zrobić dochodzenie, aby upewnić się, czy da się znaleźć właściciela tego majątku – mówi Nicole Rodgers z posterunku miejskiej policji w Barrie.

W tym celu policyjni funkcjonariusze prześledzili wszelkie transakcje i rachunki bankowe z lat osiemdziesiątych.

- To nie było takie trudne. Mając tak dużą ilość gotówki i to tylko w nominałach o wartości 50 dolarów można było przypuszczać, że tego typu wypłat i transakcji nie było tak wiele – mówi Rodgers.

Po sprawdzeniu, że pieniądze nie pochodzą z działalności przestępczej, policja prześledziła rachunki wszystkich mieszkańców Barrie i okolic. Okazało się, że pieniądze te należą do 68-letniego mieszkańca Bolsover w Ontario.

aastotysiecyOdziedziczył on te pieniądze po rodzicach. Schował je „na czarną godzinę” w telewizorze i zapomniał o tym. Po pewnym czasie kupił sobie nowy telewizor, a stary oddał przyjacielowi rodziny, który nie miał pojęcia co znajduje się w środku za ekranem. To on wyrzucił zużyty odbiornik TV na śmietnik.

- W tamtych latach ludzie często używali telewizory jako skrytki – mówi Rodgers – Telewizory miały wielkie drewniane pudła, gdzie poza lampą kineskopową było bardzo dużo miejsca. Wystarczyło odkręcić tylną ściankę i umieścić tam na przykład biżuterię. Mieliśmy sporo takich przypadków. Ale sytuacji, że był to schowek ze 100 tysiącami jeszcze nie było.

Właściciel pieniędzy i jego rodzina byli w szoku, gdy dowiedzieli się o znalezisku. Mężczyzna przypomniał sobie, że ukrył pieniądze w telewizorze. Nie pamiętał o nich, bo do tej pory nigdy nie były mu potrzebne.

- Myślę, że był po prostu szczęśliwy. Przede wszystkim dlatego, że pieniądze zostały zwrócone, że pracownicy zakładu recyklingu w Barrie okazali się ludźmi uczciwymi i rzetelnymi. To była dla niego wielka sprawa – mówi Nicole Rodgers.