Apel ministra – nie wyłączajcie dłużnikom prądu w zimie!

Lokalnie Series Top News luty 17, 2017 at 10:00 am

aaenergia2

Minister energetyki Ontario, Glen Thibeault prosi zakłady dystrybucji energii elektrycznej w prowincji, aby nie wyłączały prądu w zimie osobom mającym kłopoty z płaceniem rachunków.

Z żądaniem wydania dyrektywy do Ontario Energy Board o natychmiastowe zaprzestanie praktyki wyłączania prądu zwrócili się posłowie z ramienia Partii Konserwatywnej w ontaryjskim Parlamencie. W odpowiedzi na ich postulat Thibeault oznajmił, że nie ma prawa, by wydać takie polecenie. Zamiast tego wysłał listy z prośbą do wszystkich lokalnych spółek dystrybucyjnych z prośbą o dobrowolne wstrzymanie się z wyłączaniem prądu w miesiącach zimowych.

W odpowiedzi na apel ministra Hydro One oświadczyło, że ponownie włączy prąd 1400 klientom, którym odcięto energię z powodu niepłacenia rachunków.

Problemy z rachunkami za energię elektryczną mają głównie mieszkańcy północnego Ontario, którzy używają energii elektrycznej do ogrzewania domów, co czyni ich rachunki znacznie wyższe niż mieszkańców Toronto i innych miast południowej części prowincji, którzy swoje domy ogrzewają gazem.

Torysi zwrócili się do rządu o to, aby ten przygotował ustawę, która spowodowałaby znaczne obostrzenie zasad odłączania energii elektrycznej indywidualnym odbiorcom niż to się dzieje obecnie. Liberałowie twierdzą jednak, że uchwalenie takiej legislacji wymaga więcej czasu.