Justin Trudeau w Mississaudze

Lokalnie Top News luty 27, 2017 at 12:30 pm

zz justinPremier Kanady gościł dzisiaj w ratuszu Mississaugi, gdzie przed południem przyjmowała go burmistrz Bonnie Crombie.

Wcześniej tego samego dnia Justin Trudeau odwiedził burmistrz sąsiedzkiego Brampton – Lindę Jeffrey.

Nie jest tajemnicą, że dla władz Mississaugi najważniejszym tematem jest zwiększenie inwestycji ze strony władz federalnych i prowincjonalnych. Nie wiadomo jednak czy spotkanie zakończyło się konkretnymi ustaleniami.

W ubiegłym tygodniu władze miasta ogłosiły, że ponieważ duże miasta potrzebują nowych sposobów na finansowanie infrastruktury i inne projekty, Mississauga podejmie działania żądając wsparcia od rządu zarówno federalnego jak i prowincyjnego.

Następnie Komitet Generalny zatwierdził wnioski o sfinansowania takich priorytetów jak komunikacja miejska, infrastruktura czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Niedawno doszło do spotkania radnych z ontaryjskim ministrem finansów i posłem z Mississaugi – Charlesem Sousą, z którym omawiano wstępny budżet i rozmaite priorytety budowlane.

Po spotkaniu w Mississaudze, premier Justin Trudeau udał się do Toronto, aby wziąć udział w dyskusji panelowej na temat branży motoryzacyjnej.