Kto nie ryzykuje ten…

Nowości Top News luty 27, 2017 at 10:00 am

aasunrise

Torontońska firma Sunrise Records zdecydowała się na ryzykowny krok – chce przejąć 70 upadających sklepów muzycznych HMV.

Doug Putman

Doug Putman

- Likwidacja HMV pozostawia na kanadyjskim rynku pustkę – mówi prezes Sunrise Records, Doug Putman – Jest to dobra okazja, by tę pustkę zapełnić i my to możemy i mamy zamiar zrobić.

Aby to się udało Sunrise zainwestuje w przedsięwzięcie „sumę siedmiocyfrową” i oczekuje, że inwestycja zacznie się zwracać już w przyszłym roku.

Putman mówi, że przy renegocjacji umów najmu lokali i poszerzeniu oferty płyt z muzyką i filmami Sunrise może odnieść sukces, choć wielu innym na tym niezwykle trudnym rynku się nie udało.

aasunrise2- W rzeczywistości istnieje duża grupa klientów, których nie cieszy zapisywanie piosenek lub filmów z internetowej sieci. Oni chcą mieć płytę, chcą ją trzymać w ręku i po prostu mieć ją na półce w swoim domu - dodał szef Sunrise Records.

Putman bardzo liczy na odradzającą się popularność płyt winylowych. Popyt na nie jest coraz większy, przynajmniej w dotychczasowych punktach sprzedaży, które prowadziło przedsiębiorstwo.

- Winyl będzie na pewno frontowym produktem naszych sklepów, ale będziemy również sprzedawać płyty CD, DVD, Blueray, będą też ubrania i gry planszowe – zapowiada Putman.

Na ofertę każdego punktu sprzedaży największy wpływ będą mieli kierownicy sklepów, którzy najlepiej orientują się w potrzebach klientów. Tak więc każdy sklep będzie nieco inny.

Eric Alper

Eric Alper

Kanadyjski publicysta i krytyk muzyczny Eric Alper uważa, że to „świetna wiadomość dla branży muzycznej”. Stworzone zostanie więcej przestrzeni dla artystów nagrywających płyty. Ale nie ukrywa też, że posunięcie Sunrise Records jest niezwykle ryzykowne, ponieważ ten właśnie rynek cechuje niezwykła zmienność i nigdy nie wiadomo, jakie w przyszłości będą ludzkie upodobania.

Dla przypomnienia – firma HMV Canada Inc. postawiona została w stan upadłości w styczniu i ogłosiła zamknięcie wszystkich 102 sklepów. Według dokumentów sądowych firma traciła 100 tysięcy dolarów dziennie, ponieważ klienci odwrócili się w stronę mediów i sklepów internetowych.

Pierwsze sklepy Sunrise zamierza otworzyć już w kwietniu. Wszystkie 70 punktów sprzedaży ma być uruchomiona w środku lata. Część dotychczasowych pracowników HMV może liczyć na zatrudnienie.